Луганський плацдарм для російської армії все більше набуває обрисів Харківської області.

Так, зараз ситуація для окупаційних російських військ у районі Кремінної складається так, що вони розглядають варіант втечі до лінії Кудряшівка – Варварівка за межі Рубіжного.

Про це пише блогер Олександр Коваленко і зазначає, що подібна зміна може означати лише те, що “південно-західне черевце почне сипатися раніше за Сватівську локацію”.

“Луганський плацдарм все більше набуває обрисів Харківського зразка кількох місяців тому. Примітно, що на тлі розуміння свого плачевного становища тут і накачування зони людським ресурсом РВВ не здатне забезпечити потрібну кількість артилерії”, – зазначив Коваленко.

За його даними, Кремль накачує Луганську область живою силою, але зберігає дуже обмежений артилерійський ресурс. Без арти окупанти не здатні навіть оборонятися, не кажучи про наступ.

“До речі, із людським ресурсом так само починаються перебої. Початковий потенціал мобіків себе вичерпав, і зараз, в умовах обмеженої логістики, ні про яку повноцінну ротацію мови для підрозділів РВВ не йдеться”, – резюмував Коваленко.

Водночас величезні втрати російської армії на війні в Україні свідчать про те, що почали гинути не військові регулярної армії, а мобілізовані. Про це в етері одного з телеканалів заявив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

“Російські військові вміють воювати: вони окопуються, вміють пересуватися і втрати намагаються мінімізувати шляхом бойової підготовки, досвіду і злагодження. А ось ці великі втрати, сотнями, говорять про те, що є влучання здебільшого в місця скупчення мобілізованих”, — вважає він.

Ступак зазначив, що в мережі є багато відео, де мобілізовані стоять, не обкопуються, скаржаться, як їм холодно.

“Це дає можливість нашим військовим накривати їх масштабно, масово. Крім того, днями були повідомлення, що в Мелітополі в базу відпочинку було влучання нашими військовими, і на цій базі, попередньо, перебували військовослужбовці російської армії. Не просто військовослужбовці, а 200 високопідготовлених військових”, — сказав військовий експерт.

Зазначимо: Триває двісті дев’яносто друга доба російського широкомасштабного вторгнення.
Противник зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Запорізькому напрямках. На інших напрямках ворог намагається стримувати дії підрозділів Сил оборони України. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ
Протягом доби окупанти завдали 6 ракетних ударів, 4 з яких – по цивільній інфраструктурі міста Костянтинівка Донецької області, а також здійснили обстріл з реактивних систем залпового вогню міста Херсон.
Російські окупанти продовжують грабувати об’єкти цивільної інфраструктури на тимчасово захопленій території Херсонської області. Так, станом на 11 грудня поточного року, із населеного пункту Рубанівка було вивезено устаткування місцевих сільськогосподарських підприємств.
У Міжводному та Чорноморському, що у Криму, російська окупаційна влада активізувала адміністративно-поліцейські та контррозвідувальні заходи.
Противник продовжує зазнавати втрат. У місцевій лікарні Кремінної Луганської області знаходиться понад 100 військовослужбовців противника з пораненнями різного ступеня важкості.
З метою поповнення втрат в живій силі та доукомплектування підрозділів 1 армійського корпусу за мобілізацією призивають жінок. 28 осіб жіночої статі вже призвано та направлено на підготовку Калінінським районним військовим комісаріатом міста Донецьк.
Авіація Сил оборони протягом поточної доби завдала 4 удари по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.
Українські ракетники і артилеристи уразили 2 пункти управління та 4 райони зосередження особового складу окупантів.