Російські загарбники 11 серпня намагалися прорвати оборону ЗСУ поблизу 14 населених пунктів на Луганщині, але не змогли і відійшли.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у Telegram

Він зазначає, що “Росіяни з різних боків намагалися прорвати оборону ЗСУ біля 14 населених пунктів, вкотре штурмували Верхньокам’янське, але знов відійшли на попередньо зайняті позиції”.

Також повідомляється, що вночі ворог завдав ракетного удару по Луганщині, 7 разів обстрілював зі ствольної та реактивної артилерії, двічі до штурмових дій долучав танкові підрозділи.

Наразі, за словами Гайдая, окупанти – попри те, що досі не можуть дотиснути Луганщину, не кажучи вже про Донеччину – впевнені у результатах свого майбутнього псевдореферендуму за приєднання українських областей до Росії.

До всього він нагадав, що окуповану частину Луганської області відвідав колишній президент Росії та нинішній заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, який обіцяв відремонтувати школи, знищені росіянами.

Також Гайдай додав, що окупанти свою турботу про населення наразі демонструють роздачою безкоштовного хліба чи гарячих обідів, водночас росіяни нічого не кажуть мешканцям про майбутню зиму.

За словами голови ОВА, систему опалення, котельні в окупованих містах ніхто не готує.

Частина українських військових висловлюють готовність до звільнення Донбасу, але з цим поспішати не варто, адже є більш пріоритетні напрямки. Таку думку в одному з інтерв’ю висловив дослідник Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов.

«Я б хотів подякувати військовим за те, що вони зараз роблять і на що вони готові. Але, на мою думку, наразі більшу економічну, політичну важливість має деокупація півдня. Там, на відміну від Донбасу, який зараз зруйнований росіянами, збереглася економіка, багато прихильників України які чекають на ЗСУ», — вважає Михайлов.

Він додав, що окупацію Херсонської області і решти південної частини України Росія хоче зробити своєю політичною перемогою, шляхом псевдореферендумів та анексії. А тому, на думку аналітика Україна має цьому зашкодити, щоб послабити позиції диктатора Володимира Путіна:

«Якщо позбавити Росію цієї перемоги, то це може навіть похитнути владу Путіна, принаймні, ті націоналістично-імперські кола, на які він зараз спирається».

Крім того, Михайлов заявив, що щоденний обстріл Харківської області воєнного сенсу не має і виглядає як терор.

«Ми поки що не бачимо якогось великого угруповання, яке мало би захопити Харків. Щоб зробити це, Росії треба було б зосередити майже всі сили. І навіть у такому разі ми не впевнені в якомусь успіху цих дій», – сказав аналітик CIT.

Він додав, що, хоча росіяни утримують плацдарми біля Чугуєва та Балаклії, наступ у Харківській області для них швидше питання майбутнього.

«Основне завдання – остаточно окупувати Донецьку область та стримувати український наступ на Херсонщині», – підсумував Михайлов.

Війська РФ потребують “вікна”, тому що їхні сили закінчуються. Тож, першим таким вікном стала “зернова угода”, а другим – ЗАЕС.

Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович розповів це під час бесіди з російським юристом, адвокатом Марком Фейгіним.

“Агресія хороша тоді, коли вона відбувається за 22 дні, але якщо агресія перевалила за місяць, максимум за два, вона вже не вдалася. Це вже агресія, що провалилася”, – зазначив Арестович.

Він додав, що ідеальна війна – це як ідеальний газ – абстрактне поняття, якого не існує в природі. Ніколи війна не ведеться на всі 100%. Навіть СРСР у Другій світовій війні, коли йшлося про його виживання, за словами радника керівника Офісу президента, використав 85% своїх ресурсів. 

“Нині бачимо ознаки нездатності російської армії продовжувати наступ”, – додав Арестович.