Юлія Гришина – голова Тимчасової слідчої комісії ВР з питань оцінки критичного стану “УЗ”, підбила підсумки роботи ТСК та розповіла про план роботи комісії на наступні півроку.

В інтерв’ю виданню Ukraine Rail Monitoring вона розповіла: “Міністерство інфраструктури вже почало переглядати тарифи. І це правильно, оскільки олігархічні групи за останні 5 років, як встановили експерти нашої ТСК, не доплатили державній Укрзалізниці приблизно 100 млрд грн через занижені тарифи”.

Крім того, вже призначено тимчасового виконувача обов’язків підприємства. Проводиться відповідний конкурс на підбір постійного керівництва “Укрзалізниці”, продовжила нардеп.

“Дуже багато питань до самої процедури відбору менеджменту, адже уряд та Укрзалізниця для чогось залучають кадрові агенції до цього процесу. Компанія за це платить понад 4 млн грн. Начебто ці кошти немає більше куди вкласти. А потім, на виході, ми можемо одержати такого ж переможця, як у 2020 році, яким був Володимир Жмак, який провалив усю роботу, і за півроку Кабмін, як акціонер Укрзалізниці, вигнав його. Обирали Жмака вісім місяців, а вилетів він за пів року після початку роботи”, — уточнила Гришина.

Також голова Тимчасової слідчої комісії ВР з питань оцінки критичного стану залізниці заявила, що в “Укрзалізниці” низькі зарплати у рядових співробітників і невиправдано великі у менеджерів. Проте ТСК планує виправити таку ситуацію.

Гришина запевняє, що як тільки новий Закон набуде чинності, ТСК того ж дня направить запит щодо заробітних плат наглядової ради та правління “Укрзалізниці”.

“Наша ТСК офіційної відповіді щодо рівня зарплат ТОП-менеджерів Укрзалізниці так і не дістала, вираховували опосередкованими методами. Але днями Верховна Рада ухвалила закон щодо того, що рівень заробітних плат у державних та комунальних підприємствах та компаніях більше не може бути конфіденційною інформацією. Немає ніяких державних грошей — є тільки гроші платників податків, тож громада має право вільно отримувати інформацію щодо виплат менеджерам державних компаній”, — прокоментувала нардеп.