Президент України Володимир Зеленський заявив, що він виступає за свободу слова і не має наміру закривати будь-які телеканали. Про це глава держави заявив у ході поїздки в Рівненську область, відповідаючи на питання журналіста телеканалу News One.

За словами Зеленського, він поважає кожен телеканал, а для їх закриття у нього немає відповідних повноважень.

“Я дуже поважаю кожен канал і канал News One. Я ніколи не закривав у своєму житті жодного каналу. Я особисто за свободу слова, і ви це прекрасно знаєте. Я ніколи в своєму житті не буду закривати ніякі канали, не маю права, не маю повноважень”, – заявив президент.

Як повідомлялося раніше, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до суду, щоб позбавити ліцензії телеканал NewsOne, власником якого є соратник Віктора Медведчука Тарас Козак.

За вказане рішення проголосували всі члени ради. Зал зустрів таке рішення оплесками.

На засіданні комісії були присутні представники громадських активістів, народний депутат Вадим Рабінович і Нестор Шуфрич.

“Перший пункт рішення ми трохи переформулювали. Тепер він звучить так: “Визнати розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі або ненависті у висловлюваннях, які були поширені в ефірі ТОВ “Новини 24 години” в період з 06.06.2019 за 08.07.2019″, – озвучила першу частину рішення в. о. голови Нацради Ольга Герасим’юк.

Другий пункт: звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення “Новини 24 години”. Тут я хочу наголосити, що Нацрада ні в якому разі не закриває канали і не відбирає ліцензії. Ми звертаємося до суду, щоб він затвердив своє рішення. Тому що, дійсно, дуже складне питання”, – сказала вона.

Також Герасим’юк зазначила, що канал не припиняє мовлення. Він працюватиме, поки суд не ухвалить рішення.

Коментуючи рішення Нацради Шуфрич назвав його “ганебним і політично заангажованим”.

“Сьогодні інакше, як реальним тиском на свободу слова, особисто я оцінити цю ситуацію не можу. Будемо сподіватися, що наші суди незалежні”, – зазначив депутат.

На питання про те, кому необхідно “закрити” NEWSONE, Шуфрич заявив, що це справа рук того, хто боїться наявності майданчиків, де можуть висловити свою думку представники різних політичних сил. Зазвичай, на ЗМІ зі страхом дивиться влада.

У свою чергу генеральний продюсер NewsOne Василь Голованов заявив, що наступними телеканалами будуть “112 Україна”, і ZIK, якими володіє Тарас Козак.

“Завтра «вони» спробують прийти за NEWSONE, післязавтра за 112, потім ZIK, ну а далі….. Під «вони» я маю на увазі залишки старої репресивної державної машини, яка наступає на горло неугодним ЗМІ”, – написав Голованов.