На думку радника президента з питань охорони здоров’я Михайла Радуцького, для якісної трансформації необхідно найперше провести перепис населення. Мовляв, саме від кількості реальних українських громадян залежить сума, необхідна на фінансування галузі.

За словами Радуцького, перепис населення України можуть провести вже наприкінці 2019 року, а коштуватиме це близько 4 мільярдів гривень, розповів він в інтерв’ю Дмитру Гордону.

Радник Володимира Зеленського зазначив, що раніше українську систему охорони здоров’я реформували “точково”, за винятком останніх трьох років. Він пояснив, що стара медична система вже зламана, але побудувати нову поки не вдалося.

Першим кроком на шляху до трансформації медицини має стати перепис населення. Неможливо розрахувати необхідну кількість грошей на систему охорони здоров’я, не розуміючи скільком людям ми повинні надати послуги,– наголосив Михайло Радуцький.

Крім того, він зазначив, що президент почав планувати перепис населення на кінець 2019 року, але для цього спочатку повинен з’явитися новий Кабінет міністрів.

Окрім того, Радник президента України, засновник мережі клінік «Борис» Михайло Радуцький не хоче бути міністром охорони здоров’я, попри бажання Володимира Зеленського, а хоче працювати в профільному комітеті Верховної Ради.

Він наголосив, що вважає свою кандидатуру не найкращою, бо МОЗ потрібен менеджер, а не стратег.

На запитання, чи буде він міністром охорони здоров’я, Радуцький відповів:

«Ні. Як мінімум я не хочу. Я вважаю, що міністр охорони здоров’я повинен бути… до речі президент навпаки вважає, що я повинен бути міністром, ми постійно ведемо дискусію щодо цього, і я йому сказав, що все ж таки як стратег я більше користі принесу в комітеті Верховної Ради з охорони здоров’я», — сказав він.

Радник президента також пропонує призначити на посаду голови МОЗ Олександра Квіташвілі, який очолював відомство у 2014-2016 роках.

«Давайте об’єктивно: його запросив Петро Порошенко і він же його потім знищував та не давав працювати. Але ця людина має досвід реформ в одній країні Грузії. Я вже знаю другу країну, де він проводить реформу як консультант. Це азіатська країна, неважливо яка саме. Він зараз консультант у Секторі Газа. Це людина з божевільним досвідом, людина, яка чітко знає матеріал», — зазначив він.

Водночас Радуцький бачить одну проблему для призначення Квіташвілі на посаду очільника МОЗ. На його думку, Порошенко «нівелював» ідею іноземців у владі, тому навряд Квіташвілі знову стане міністром в українському уряді.