Як відомо – частина Луганської області зараз стала однією з найгарячіших ділянок фронту. Військовий експерт Роман Світан розповів в етері одного з каналів, яка станом на сьогодні ситуація на Луганщині.  

“Ні, Новоселівське – воно кілька разів переходило з рук в руки, це район Куземки. Це загальний рух наших військ на Сватове вздовж траси свого часу був, коли ми йшли від Куп’янська”, – розповів експерт. 

Фахівець додав, що тоді Україна не вистачила сил, щоб зайти до Сватового, але дана мета не перестала бути актуальною. Тому район Куземки постійно переходить із рук у руки і якщо Україні буде потрібно, то вона поверне там свій контроль. 

“Поки цей весь регіон і весь цей фронт від Куп’янська до Кремінної знаходиться в режимі зв’язування російських військ. Тобто вони постійно атакують, ми контратакуємо, пов’язали більше 100 тисяч військ російських, а це третина всієї російської армії”, – розповів експерт. 

Світан додав, що раз російські війська вже розпочали бойові дії там, то їх як резерв ніхто не зможе там використовувати. Тому вони там уже мають і загинути, в чому їм зараз активно допомагають ЗСУ. Тому просування в районі кількох кілометрів у цьому напрямі зовсім не відіграє для ЗСУ ролі. 

Водночас військовий експерт Андрій Крамаров також розповів, як справи на Луганщині, де росіяни зібрали величезну кількість військ.  
 
Як зазначив експерт, росіяни на Луганщині наступають, застосовуючи всі види озброєння. При цьому їм навіть вдалося зайняти три населені пункти на цьому напрямі, коли всі переживали, що нашу оборону прорвано. Вони туди зайшли, отримали від української артилерії та вирішили більше там не бути. 

Фахівець додав, що бої так активізуються. І в якийсь момент Росія там сконцентрує велику кількість військ і влаштує у маленькому місті справжнє пекло. Серед потенційних цілей – Куп’янськ та Лиман. 

“Туди вони швидше за все сконцентрують угруповання в 40-50 тисяч з бронетехнікою і розпочнеться страшний м’ясний штурм зі знищенням міста по фундамент. Вони ж за такою логікою і воюють, як останній їхній наступ на Бахмут, Авдіївку та Вугледар. Все проходило за таким сценарієм “, – повідомив спеціаліст.  

Причому якщо у Бахмуті їхній штурм був узимку, то цього разу окупанти можуть піти раніше. Все через те, що їм потрібно встигнути зробити там прорив фронту, щоб Україна кинула резерви для оборони, які там були. 

Але такий хід навряд чи спрацює.

Загалом за останні 2-2,5 тижні ми бачимо, що є певна стабілізація на фронті, наші збройні сили тримають свої позиції, а ворог продовжує за двома напрямками проводити штурмові дії, але успіхів немає.

Про це детальніше розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника Куп’янської районної військової адміністрації Харківської області Андрій Конашевич.

«Несе значні втрати та лінія фронту, вона не просувається ні на один метр в жодну сторону, тому можемо говорити, що ситуація вже більш-менш стабілізувалася на кількох напрямках і є певний контроль за розвитком подій.

Однак на Куп’янську та Сватовому все складно, майже щодня точаться штурмові дії, там працює з боку окупанта все, що може. Працюють від мінометів до авіабом пролітаючих. На Луганському напрямку там є наш найближчий населений пункт Берестової Петропавлівської громади, там є тактичні успіхи окупанта. Однак є й деякі успіхи у нас, що склалася динамічна ситуація.

Відповідно, ми очікуємо, що з того боку вони готуватимуть такий масивний удар, хоча 2,5 тижня вже там йдуть активні контактні бої, при цьому широкого успіху жодного не мають, зазнають високих втрат» – висловився експерт.