Розвідка Великої Британії повідомляє, що Російська Федерація, з великою вірогідністю, взимку буде атакувати українські об’єкти енергетичної інфраструктури, але Україна вже кропітливо до цього готується.

Про це йдеться в опублікованому у Twitter розвідувальному огляді британського Міноборони за 17 серпня.

Зокрема, за даними відомства, попри тиск війни Україна зможе забезпечити себе достатніми запасами палива протягом зимового періоду.

При цьому у розвідці допускають, що російські атаки на енергетичну інфраструктуру продовжаться, однак “Україна продемонструвала минулої зими, що вона має кваліфіковану робочу силу і досвід, необхідні для експлуатації та обслуговування енергосистеми навіть у воєнних умовах”.

“Україна ефективно мобілізувала свою вугільну галузь для підтримання виробництва, забезпечивши безперервне постачання вугілля для теплоелектростанцій і теплоцентралей взимку, а значні запаси газу є додатковим резервом”, – йдеться у повідомленні.

Напередодні британська розвідка повідомляла, що Росія почала використовувати аналоги іранських ударних дронів Shahed власного виробництва.

Про це йдеться в розвідувальному огляді британського Міністерства оборони за 16 серпня у Twitter.

Зазначимо, що з даними відомства, власне виробництво, ймовірно, дозволить Росії налагодити більш надійне постачання ударних дронів.

Проте ефективність цього озброєння була неоднозначною, оскільки Україна навчилась збивати більшість дронів такого типу.

“Росія, ймовірно, прагне досягти самодостатності в постачанні ударних БПЛА в найближчі місяці. Однак поки що вона залишається залежною від компонентів і всього озброєння з Ірану, що постачається переважно через Каспійське море”, – йдеться у повідомленні.