Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що складно робити прогноз щодо можливостей наступальних операцій ворога в районі Бахмута. Окупаційна армія має достатньо живої сили для продовження атак.

Про це вона сказала в ефірі телемарафону.

“Складно робити однозначний прогноз”, – відповіла Маляр на запитання, чи є у росіян можливості в наступальних операціях навколо Бахмута.

За її словами, окрім регулярних військ, ворог має і приватні армії. “Є інформація, що там не тільки ПВК “Вагнер”, а й інші підрозділи, такі як “Патріот”. Є ще третій підрозділ нерегулярних військ”, – пояснила заступниця міністра.

Росіяни мають величезний людський ресурс. А тому, наголошує Маляр, не варто недооцінювати ресурс РФ як держави загалом.

“Можливо, вони не в змозі вести бої з такою інтенсивністю як починали, але в них ще достатньо запасу, щоб принципі вести цю війну. Нам жодним чином не можна розслаблятися, бачимо, які тяжкі бої тривають на Донецькому напрямку”, – підсумувала заступниця голови Міноборони.

Зараз росії потрібна тривала пауза.

Командування російських військ прагне зупинити активні бойові дії на всьому фронті, щоб отримати один-два місяці для підготовки резервів.

Перекидання російських військ з-під Бахмута на Соледар не призведе до нового масштабного наступу окупантів. Для цього командуванню збройних сил РФ потрібна триваліша оперативна пауза.

Таку думку висловив військовий експерт, директор з міжнародних питань Центру армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

За його словами, жорстокі бої під Бахмутом пояснюються тим, що цей тактичний напрямок було обрано російським командуванням або організатором ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, щоб продемонструвати свої наступальні можливості. Ймовірно також, що Пригожин хотів тут переконати господаря Кремля, що його приватна армія більш ефективна, ніж російські збройні сили.

“Оперативна пауза їм [командуванню російської армії] потрібна стратегічна — фактично зупинити будь-які активні бойові дії на всьому фронті і отримати один-два місяці для того, щоб провести нову мобілізацію, створити нові резерви і спробувати сформувати нові групи військ, які б могли провести кілька великих операцій, скажімо, з Білорусі, як вони давно мріють, або на інших напрямках”, – зауважив він.

Більше того, багато експертів стверджують, що наступ росіян під Бахмутом та Соледаром зупинився, він, ймовірно, досягає кульмінації.

Російські війська вимушено призупинили наступ на Бахмут у Донецькій області та перекидають бронетехніку та артилерію у бік Соледара, що розташований за 15 кілометрів.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на українських командирів та британську розвідку.

За словами джерел, росія вже не завдає ударів по Бахмуту з тією ж жорстокістю, що й минулого місяця. Натомість окупанти перекинули частину техніки та вогневої сили на Соледар.

Бахмут і Соледар є частиною одного фронту, бої точилися навколо обох міст. І ослаблення наступу в одному районі не означає, що росіяни повністю відмовилися від взяття Бахмута – скоріше опір України змусив їх переглянути свої плани.

За словами представників українського командування, росіяни, можливо, вирішили «промацати» українську оборону навколо Соледара та по можливості здобути перемогу хоча б там.

Бахмут має невелике стратегічне значення, пише видання, але набув великого значення для найманців «Вагнера» та для генерала Сергія Суровікіна. Взяття міста мало б велике психологічне значення для росії після низки невдач на полі бою.