Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія каже, що генпрокурор Ірина Венедиктова буде підписувати всі необхідні слідчі дії з приводу нардепа Олександра Юрченка, якщо будуть такі підстави.

Про це Арахамія сказав журналістам перед засіданням Верховної Ради.

“Це питання вчора обговорювали на фракції. Наскільки мені відомо (і вчора це підтвердив на” Свободі слова “пан Ситник), що в Офіс генпрокурора детективи НАБУ за підозрою не зверталися. Це виглядає зараз як чутки, але немає жодного офіційного документа .. . Наскільки мені відомо, якщо будуть підстави, вона буде підписувати всі необхідні слідчі дії “, – сказав Арахамія.

Він додав, що фракція “Слуга народу” не захищатиме нікого з нардепів, якщо вони замішані в корупції.

Сама ж Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що в разі наявності доказів і складу злочину, нардеп від “Слуги народу” Олександр Юрченко буде притягнутий до кримінальної відповідальності.

Про це глава ОГП повідомила з трибуни Верховної Ради 15 вересня, коментуючи скандал навколо можливого отриманого хабаря помічника Юрченка. Вона зазначила, що нардеп, це особа з особливим процесуальним статусом.

“Я не дозволю необґрунтованих випадів до ВР і цього залу. Але якщо буде достатньо доказів, у мене є сміливість приймати відповідальні рішення… Перш ніж підписати підозру, я повинна мати об’єктивні відомості, які підлягають доведенню, а саме: час, місце, спосіб обговорення депутатом і його помічником дій щодо отримання неправомірної вигоди. Час, місце і спосіб надання депутатом вказівок своєму помічникові щодо вчинення неправомірних дій”, – сказала Венедіктова.

Генпрокурорка додала, що без встановлення факту використання службового становища та факту одержання хабаря повідомити про вчинення злочину неможливо.

“Єдиними фактичними обставинами, які можна назвати доведеними, є факт обговорення внесення змін до законодавства, прийняття підготовлених пропозицій змін, обіцянка нардепа передати їх на опрацювання юриста”, – підкреслила вона.

Венедіктова в кінці сказала, що вона отримала лист від керівництва НАБУ з підозрою без матеріалів кримінального провадження.

“Ми готові вивчити матеріали кримінального провадження, якщо буде достатньо підстав повідомити про підозру – я це зроблю і повідомлю”, – резюмувала голова ОГП.

Нагадаємо, Кілька днів тому НАБУ затримало на хабарі помічника народного депутата від фракції “Слуга народу” Олександра Юрченка.

Як повідомив у Facebook виключений з фракції СН нардеп Гео Лерос, помічник взяв перші $13 тисяч (уся сума складала $200 тисяч), які передбачались Юрченку за законопроєкт, пов’язаний із побутовими відходами.

“НАБУ “вело” нардепа не один місяць, назбирало достатньо доказів”, – зазначив він.

За словами Лероса, тепер очікується санкція Офісу генерального прокурора на вручення Юрченку підозри.

Телеграм канал Бородатая Бабушка, в свою чергу написав:

Венедиктова виступила з трибуни ВР.

Ось за що їй варто віддати належне, так це за підвішений язик – відповідати вміє гідно. Але, по факту, очікувань вона не виправдала від слова зовсім.

Виходячи з результатів її роботи, абсолютно не бачу різниці між нею і Рябошапкою.