Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала депутатів почати переговори про створення нової коаліції у Верховній Раді і формуванні уряду країни.

«Я закликаю всіх лідерів парламентських фракцій, а також команду чинного президента і нового президента негайно перейти до конструктивних дискусій про створення нової коаліцій і нового уряду», – сказала вона на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради.

За словами Тимошенко, «пройшло 20 днів з моменту оголошення нового президента України, а люди не відчувають абсолютно ніяких рухів у бік тих змін, за які голосували». Вона пояснила, що ніяких змін і не відбудеться, якщо на посадах в уряді залишаться ті ж люди. У цьому контексті вона додала, що найважливішим в даний час є не питання чергових або позачергових виборів і дати інавгурації, а «створення нової коаліції і нового складу уряду з абсолютно новою стратегією і тактикою розвитку країни».

«Іншого виходу у нас немає, будь-який інший варіант призведе до втрати часу і продовження хаосу, безладу і бідності, – пояснила вона. – На цей рік випадають рекордні повернення за зовнішніми запозиченнями, а саме, необхідно повернути $ 9 млрд зовнішніх запозичень, і це при тому, що всі міжнародні фінансові структури прогнозують зниження прогнозованих рівнів зростання ВВП ».

При цьому Тимошенко підкреслила, що «Батьківщина» підтримає будь-яку дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, яку визначить парламент і майбутній глава держави.

Також, Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко запропонувала новообраному президенту Володимиру Зеленському створити Національну комісію з розслідування кримінальних злочинів старої влади.

"Люди чекають як і змін в країні, так і відповідальності Порошенко і його оточення і всіх, хто країну руйнував все 5 років. Я раджу новообраному президенту створити Національну комісію з розслідування кримінальних злочинів старої влади і зробити її "наддержавним" органом", – сказала вона.

Юлія Тимошенко підкреслила, що команда "Батьківщини" готова до конструктивної співпраці в рамках створення такої комісії.

Також лідер "Батьківщини" звернула увагу на те, що чинна влада навіть в останні дні своєї роботи продовжує свою злочинну політику і масово роздає "любим друзям" нагороди, посади, привілеї, гроші, і намагається якомога довше утриматися на своїх посадах.

"Генеральний прокурор заявив, що він готовий співпрацювати з новою владою. Нинішній і старий прем'єр-міністри заявили, що вони готові співпрацювати з новою владою. Таке враження, що скоро і Порошенко скаже, що готовий співпрацювати, тільки ще трохи треба йому попрацювати на цій посади", – зазначила політик.

У той же час глава партії обурилася, що порядок денний парламенту на цей тиждень не містить важливих для країни законопроектів:

"Знову весь порядок денний начинена лобістськими законами, які намагаються протягнути в останні тижні перед зміною влади. Це неприпустимо!", – підкреслила Тимошенко.