Знищити Кримський міст можливо, але це дуже важко.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник в інтерв’ю на одному з ютуб-каналів пояснив, що для цього потрібно.

“Кримський півострів у частині протиповітряної оборони — найзахищеніше місце у російській федерації і найбільш потужний воєнний плацдарм, який, напевно, існує на цю хвилину у світі.

Чи буде наростати бавовнування? Буде. Але для того, щоб по-справжньому упідводнити Кримський міст, щоб це логістична артерія перестала працювати, треба, щоб під воду пішло кілька секцій, кілька сотень метрів, тому що загалом міст має протяжність 18 км, це неймовірно багато. А бажано кілька кілометрів”, — заявив експерт.

За його словами, першочергове завдання — знищити залізничну нитку, бо 90% усього, що рухається в Крим, рухається саме по залізничній нитці. Це можна зробити із допомогою надводних безпілотників, але їх має бути дуже багато, або ж за допомогою далекобійних ракет.

“Скажімо, F-16 може брати на борт таку унікальну ракету як AGM-158, котра завдає ударів практично до 900 км, це неймовірно багато, але для цього потрібна така зброя у величезній кількості. Противник буде ставити радіоперешкоди, противник буде намагатися збивати потенційні об’єкти, котрі будуть летіти у бік Кримського мосту”, — наголосив Петро Черник.

Експерт додав, що нещодавній вибух на Кримському мосту — це все ж таки насамперед інформаційно-психологічний тиск, а поки ми нарощуємо сили і засоби, аби не витрачати ракети просто так.