Виведені з півночі України російські підрозділи вимагають значного переоснащення та ремонту, перш ніж їх можна буде передислокувати на схід України.

Про це, як пише “Європейська правда”, йдеться в огляді Міноборони Британії від 5 квітня. 

Українські сили, як відзначається, відбили ключову ділянку на півночі України, позбавивши Росію можливості забезпечити свої цілі та змусивши російські сили відступити з районів навколо Чернігова та на північ від Києва. Мляві бойові дії, ймовірно, продовжаться в деяких частинах нещодавно відвойованих регіонів, прогнозують у міністерстві, але значно послабшають цього тижня в міру виведення російських сил, що залишилися.

Британська розвідка наголошує, що Росія виявилася неспроможною знищити системи української ППО і це серйозно підірвало здатність її сухопутних військ до наступу.

“Нездатність Росії виявити та знищити системи ППО серйозно підірвала її зусилля щодо встановлення широкого контролю над повітрям, що, у свою чергу, суттєво вплинуло на її здатність підтримувати наступ своїх сухопутних військ на низці фронтів”, – йдеться у звіті британські розвідники.

 

Багато російських підрозділів, виведених з півночі України, швидше за все, вимагатимуть значного переоснащення та ремонту, перш ніж їх можна буде передислокувати для операцій на сході України, констатували в Міноборони Британії. Напередодні у британському міністерстві повідомили, що Росія продовжує консолідувати сили для наступу на Донбас і перекидає в цей район найманців “Вагнера”.

“Російські сили продовжують консолідуватися та реорганізовуватись, переорієнтовуючи свій наступ на Донбас на сході України. Російські війська, у тому числі найманці з російської приватної військової компанії “Вагнер”, перекидаються в цей район”, – сказано у повідомленні.

У Міноборони Британії також вважають, що Маріуполь майже напевно є ключовою ціллю російського вторгнення в Україну. У відомстві пишуть про запеклі бої у Маріуполі, оскільки російські війська намагаються взяти місто. Місто продовжує зазнавати інтенсивних невибіркових ударів, але українські сили підтримують стійкий опір, зберігаючи контроль у центральних районах.

“Маріуполь майже напевно є ключовою метою російського вторгнення, оскільки він забезпечить сухопутний коридор з Росії до окупованої території Криму” – йдеться в огляді.