Глава фракції “Слуга народу” в ВР Давид Арахамія оголосив інформацію про те, що питання провалу операції з вагнерівцями в Білорусі буде розглядати тимчасова слідча комісія ВР, створення якої буде проголосовано наступного тижня. Про це він заявив у кулуарах програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

Давши відповідь на запитання про те, яка атмосфера в Офісі президента перед оприлюдненням анонсованого фільму журналістів-розслідувачів Bellingcat про злив операції щодо захоплення терористів-вагнерівців, глава фракції заявив:

“Нормальна атмосфера. Робоча абсолютно. До речі ми на цьому тижні зареєстрували Тимчасову слідчу комісію з розслідування будь-яких ознак втручання. Зокрема те питання, яке турбує громадськість розглядатиметься в рамках цієї комісії і я сподіваюся, що наступного тижня ми її проголосуємо”.

Нагадаємо, вночі 29 липня в Білорусі було затримано 32 іноземних бойовика. За даними білоруського державного інформагентства БЕЛТА, це росіяни з ПВК Вагнера. Вони приїхали до Білорусі, щоб дестабілізувати обстановку напередодні президентських виборів.

Частина затриманих є в базі “Миротворця” як ті, що воювали на Донбасі та в Сирії. Російський терорист Захар Прилепін підтвердив, що серед спійманих у Білорусі найманців є колишні бойовики його “батальйону”. 14 серпня Білорусь видала Російській Федерації 32 бойовиків ПВК “Вагнер”, де проігнорувала запит України на їхню екстрадицію.

Головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов повідомив, що бойовиків ПВК Вагнера в Білорусі насправді планувала затримати Україна, але спецоперація зірвалася. Російський президент Володимир Путін заявив 27 серпня, що групу росіян, яких затримали в Білорусі як найманців приватної військової компанії, заманили в країну в рамках операції американських та українських спецслужб.

В кінці  грудня стало відомо, що Bellingcat буде екранізувати фільм про провал спецоперації із захоплення бойовиків ПВК Вагнера після наради в Офісі президента.  За словами керівника організації Христо Грозєва, розслідувачі знайшли докази існування спецоперації, яку розробило ГУР Міноборони спільно зі співробітниками СБУ. Першу частину розслідування хочуть випустити у I кварталі 2021 року.

У лютому 2020 року в.о. директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов заявив, що справа про зрив операції щодо “вагнерівців” активно розслідується, допитують низку осіб, зокрема главу Офісу президента Андрія Єрмака.