Ситуація в Бахмуті залишається складною, але контрольованою нашими захисниками.
Бої за Бахмут йдуть упритул, часом дистанція між нашими захисниками та окупантами становить лише 5 метрів. Втім, наші захисники досить жваво роблять усе, щоб максимально зберегти логістичне сполучення, яке є вкрай важливим.
Про це в ефірі одного з телеканалів сказав майор ЗСУ, заступник командира 3 окремої штурмової бригади Родіон Кудряшов.
За його словами, щодня відбуваються не лише “артилерійський пінг-понг”, тобто ворог не тільки обмінюється з Силами оборони артилерійськими снарядами по передньому краю та по логістичних сполученнях, а й також ідуть піхотні бої.
Дистанція цих піхотних боїв від 5 до 50 метрів, тобто бої йдуть упритул,
– сказав Кудряшов.
Тому, зауважив він, ситуація там досить мобільна та активна. Одного дня ЗСУ маневрують та відходять на більш вдалі позиції, а наступного вже застрибують в окопи, де сидять окупанти, та відновлюють втрачені позиції.
Тому, наголосив Кудряшов, наші бійці досить жваво роблять усе, щоб максимально зберегти логістичне сполучення, тому що воно є вкрай важливим. Це дається їм дуже високою ціною, але наказ щодо захисту Бахмута продовжує виконуватися.
В Україні донині найзапеклішою ділянкою фронту залишається Бахмутський напрямок.
Ворог уперся в річку Бахмутка, яка більше схожа на канал. Росіяни не можуть через неї перейти, бо не мають змоги побудувати понтонні переправи. Вони одразу будуть знищені. Що вже казати про якісь серйозні мости.
“Поки ми тримаємо цю річку під вогневим контролем навіть зі стрілецької зброї, перейти вони її не зможуть. Що буде далі — залежить від того, наскільки вони посилять угрупування, що там знаходиться, додадуть туди артилерії, мінометів і танків. Якщо вони зможуть збільшити у 2-3 рази навіть не кількість людей, а зброї, то Бахмут утримати буде дуже важко”, – розповів сайту Charter97.org ветеран російсько-української війни, майор запасу Збройних сил України Олексій Гетьман.
Секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що те, що зараз роблять українські військові на Бахмутському напрямку, буде дуже корисним для України та армії у найближчому майбутньому.
За словами Гетьмана, він мав на увазі, що таким чином ми стримуємо величезні сили ворога.
“Не думаю, що прямо в Бахмуті готуватиметься контрнаступ. Хоча, знаєте, дякувати Богу ми не можемо спрогнозувати чітко рішення нашого Генерального штабу. Вони завжди несподівані, можна сказати, креативні та результативні”, – розповів майор запасу ЗСУ.
Данілов прямим текстом сказав, що Бахмут сьогодні є вже не просто, як для росіян, важливим політичним місцем, а й військовим об’єктом, який надалі ми плануємо використовувати. Тут може бути лише два варіанти. Перший — ми тримаємо оборони та сковуємо великі сили ворога. Друга — ми готуємося там провести контрнаступну операцію. Іншого просто не може бути — чи атака, чи оборона.
У Росії діє вже понад п’ять приватних армій. Саме в Бахмуті ЗСУ зараз перемелюють одну з них — ПВК «Вагнера».
Гетьман зазначає, що достеменно відомо, що одна ПВК є у Сергія Шойгу. Просто на голову не налазить те, що міністр оборони організував свою приватну армію. Таке може бути лише у Росії. Країна унікальна у поганому значенні цього слова.
“Сподіваюся, що в Росії після того, як ми проведемо контрнаступ і вони втратять великі окуповані території (особливо півострів Крим), розпочнуться якісь доцентрові дії. Тоді всім, хто захоче втриматися при владі за старої чи нової системи, яка навряд чи відрізнятиметься, але особи будуть нові, треба мати резерв озброєних людей, які якщо що зможуть вирішувати політико-військові питання”, – заявив Гетьман.
Ймовірно, для цього і створюються ПВК. Вірити в те, що вони організовуються для того, щоб якось змінити ситуацію на лінії фронту не варто.