Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен закликав лідерів України відкласти розбіжності заради національних інтересів і працювати разом.
https://www.youtube.com/watch?v=rSdnudI0kTY&ab_channel=%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D1%83%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE
Про це він заявив на спільній з міністром закордонних справ України Дмитро Кулебою пресконференції

Держсекретар зазначив, що однією з давніх цілей Москви є розпад України, ускладнення спільної праці українців на шляху реалізації європейських, демократичних амбіцій.

«Україна має оминати будь-які дії, які б допомогли Росії у цинічних потугах. Не дозволяйте Москві розділити вас. Це означає, що лідери нації всередині українського уряду чи поза ним мають відкласти в сторону їхні відмінності заради національних інтересів та працювати разом, щоб підготуватися до можливих складних днів», – сказав Блінкен.

Держсекретар також поінформував, що говорив про вимогу єдності всередині країни під час стримування агресії Москви на зустрічах з Президентом Володимиром Зеленським та главою МЗС України.

Українська влада усвідомлює всі ризики, пов’язані з агресивними намірами Російської Федерації, але Україна достатньо сильна, щоб гідно пройти цей складний момент нашої історії. Так вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Кулеба зазначив, що основною темою переговорів сьогодні була безпекова ситуація вздовж українського кордону і на окупованих територіях на сході України та в Криму.

У цьому контексті він звернув увагу на кілька речей, які обговорював із держсекретарем США і про які радить не забувати українцям. Зокрема, Кулеба зауважив, що війна Росії проти України триває з 2014 року, ми пройшли через шалені випробування і найважчі моменти нашої історії і були достатньо сильними, щоб пережити це і міцно стати на ноги.

«Сьогодні Україна дуже міцна. У нас є сильна армія, у нас – нескромно скажу – є сильна дипломатія, у нас є сильні партнери. Тому, хоча ми усвідомлюємо всі ризики, пов’язані з агресивними намірами Російської Федерації, ми повинні мати впевненість у собі і вірити в нашу здатність подолати і цей складний момент нашої історії. Я абсолютно не сумніваюся, що саме так і буде», – сказав Кулеба.