Глава МЗС України Дмитро Кулеба та Державний секретар США Ентоні Блінкен провели спільну пресконференцію, трансляція велась на сторінці МЗС України у Facebook.
Всі зусилля міжнародної спільноти наразі спрямовані на те, щоб Росія рухалася шляхом дипломатичного врегулювання збройного конфлікту на сході України, який буде вирішено тільки тоді, коли російські війська підуть з окупованих територій ОРДЛО і Криму.
Глава МЗС поінформував, що обговорював з американським колегою Нормандський формат. За його словами, США підтримують зусилля України, Франції та Німеччини в Нормандському форматі для відновлення його функціонування на рівні лідерів. Він додав, що під час перемовин йшлося також про роботу Тристоронньої контактної групи.

Всі зусилля зараз спрямовані на те, щоб Росія рухалася шляхом дипломатичного врегулювання суперечностей. У цього конфлікту є лише одне рішення – дипломатичне. Якщо Росія дійсно щиро, а не лише в заявах своїх посадовців, прагне політичного врегулювання, вона має продовжити переговори зі США, НАТО, країнами-учасницями Нормандського формату про вирішення цього конфлікту, – сказав Кулеба.

Глава української дипломатії підкреслив, що збройний конфлікт на сході України буде вирішений лише тоді, коли останній російський солдат залишить окремі райони Донецької та Луганської областей та АРК Крим і місто Севастополь. Він подякував адміністрації Президента Байдена і особисто Ентоні Блінкену за вже надану Україні військову підтримку для зміцнення обороноздатності.

Ще раз наголошую, що Україна не планує жодних наступальних операцій. Ми працюємо виключно над зміцненням обороноздатності, і тут США залишаються нашим партнером номер один, – зазначив очільник МЗС.

Як повідомлялось, Державний секретар США Ентоні Блінкен здійснює візит до України. Він має стати продовженням тісної координації дій України та США задля стримування Росії від подальшої агресії. Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з Держсекретарем Сполучених Штатів заявив, що розраховує на посилення економічної та фінансової взаємодії України і США.