Найближчим часом президент Володимир Зеленський підпише указ про Стратегію національної безпеки і оборони, в якому кінцевою метою вказується повноправне членство України в НАТО. Про це повідомив генеральний директор Директорату з питань національної безпеки і оборони Офісу президента Іван Апаршин.

За його словами, в Україні сьогодні вже не обговорюється питання набуття членства в НАТО, і найближчим часом в Стратегії з нацбезпеки визначать вступ в Альянс як кінцеву мету нашої країни.

“Найближчим часом, протягом двох-трьох місяців, буде військова стратегія України. Там також буде пряма норма про вступ України в НАТО… Кінцева мета України – це повноправне членство України в НАТО”, – заявив Апаршин на публічній дискусії “Річниця внесення змін до Конституції: результати та досягнення органів державної влади та громадських організацій на шляху України в НАТО”.

Представник Офісу президента зазначив, що військове командування обговорює варіанти якнайшвидшого переходу на нову систему управління армією. Також він сказав, що в ухвалене раніше державне оборонне замовлення будуть внесені зміни.

“Ви читаєте іноді такі публікації, ДОЗ нового президента України провалене, ракетна програма там не передбачена. Це неправда. Абсолютна неправда.Ви побачите реальні цифри… Є там і ракетна програма, там і український корвет, і засоби радіоелектронної боротьби, і там заходи, спрямовані на те, щоб Збройні сили України в найближчі три-п’ять років були оперативно сумісні з аналогічними збройними силами країн-членів НАТО”, – заявив Апаршин і додав, що будуть удвічі збільшені закупівлі нових ракет.

Що цікаво, є ще хороші новини з іншого фронту. Голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук заявляє, питання розблокування Угорщиною засідань Комісії Україна-НАТО може бути вирішене на засіданні Парламентської асамблеї у травні цього року.

Про це Верещук сказала під час виступу на публічній дискусії «Річниця внесення змін до Конституції: результати та досягнення органів державної влади та громадських організацій на шляху України до НАТО».

«Ми сподіваємося, що у травні поточного року, коли відбуватиметься Парламентська асамблея членів НАТО в Україні, а це буде безпрецедентне дійство… Ми зможемо вирішити питання, які нас турбують. Головне, що ми бачимо практичний вимір, як це зробити через законодавче поле», – сказала Верещук.

Вона заявила, що Україна має політичну волю і має запас енергії, які приведуть її до успіху.