Адміністрація Байдена за спиною конгресу береться за механізми передачі допомоги ЗСУ.

Протягом останніх шести місяців США утримувалися щодо прийняття закону про негайне фінансування допомоги Україні у воєнний час, проте цей період швидко наближається до завершення. Політичні сили в США, включаючи прихильників Трампа, вперше згодні проголосувати стосовно невідкладної допомоги Україні, і ймовірно, цього тижня процес рухатиметься вперед. Проте немає гарантій, що ситуація не повториться – наприклад, у наступному бюджетному циклі.

Через це Байден підключає план «Б» — адміністрація Байдена дійсно все ще має повноваження надати Україні озброєнь на $4 млрд.

Крім цього у Байдена вже є механізм за допомогою якого Пентагон може передавати союзним і дружнім країнам військове майно, якого більше не потребує американська армія. Для України такий механізм передачі озброєнь — рятувальне коло.

Ще одна опція – використання активів Центробанку РФ, які були заморожені в ЄС та США у перші тижні повномасштабного вторгнення. Що найцікавіше — США вже можуть допомогти використати частину заморожених російських активів на допомогу Україні, при цьому стимулюючи європейських партнерів бути більш рішучими у цьому напрямку.

Тож навіть без ухвалення нового фінансового пакета США мають три альтернативні можливості підтримати Україну в обхід Конгресу на коротко- та середньострокову перспективу. Байден бере все у свої руки,фактично зараз він вирішує долю ЗСУ на полі бою.