Росіяни не готуються до повноцінної атаки на Україну, а лише до малих точкових ударів по деяких областях. Експерт-дослідник Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв висловив таку думку в ефірі 24 каналу.

 За його словами, наявна інформація наразі не вказує на повномасштабне вторгнення.

“Росіяни готуються до атаки й малих точкових ударів. Можливо, на Одесу, прорив на Харків. Мабуть, посилення східних проблем із Донецької та Луганськими областями”, – відзначив він.

Краєв вважає, що правдою справді є те, що росіяни сконцентрували 175 тисяч військ на кордоні, а також те, що російський Генштаб має детальні плани й стратегії на атаку України.

У мене є дуже великі сумніви про т е, що плани (Росії про повномасштабне вторгнення – ред) справдяться й угрупування 175 тисяч людей спроможні виконати таку операцію. Росіянам потрібні мільйони військовослужбовців. Зараз таку силу вони висловити не можуть.

Краєв вважає, що можна говорити про реальну фронтальну повноцінну війну за таких умов: “підіймання” Південно-Західного військового округу; створення відповідної інфраструктури; прикріплення з Центру Росії.

Проте, за спостереженнями експерта-дослідника, плани, які розробляють, схожі лиш на удари проривних груп або підтримку терористичних організацій на Донеччині та Луганщині.

“Україні треба готуватись до значної агресії, яку не бачили з 2014 року, але це буде не фронтальна війна від Житомира до Одеси”, – підсумував він.

Водночас Телеграм-канал, наближений до Офісу президента, стверджує, що Путін готує гібридний конфлікт Білорусі з Україною.

Йому це необхідно для повного перезавантаження форматів переговорів із Заходом та Європою щодо переділу сфер впливу та зон відповідальності. Українська розвідка зібрала достатньо інформації щодо планів Росії.

Окремо в Україні Москва планувала створити для цього політичний проект. Так і виплив нардеп Шевченка з групи ватника Трофімова, але цей план провалився.

Сьогодні Кремль намагається використати Ахметова у війні з Банковою у своїх інтересах. Москва окремо підігріватиме конфлікт, впливаючи на бізнес-інтереси олігарха в Росії та Білорусі.