Міністр оборони Олексій Резніков у своєму виступі під час години запитань до уряду у Верховній Раді 3 грудня заявив, що Росія буде готова до можливої ескалації ситуації на східному кордоні України на кінець січня.

“Наша розвідка аналізує всі сценарії, включно із найгіршими, вона зазначає, що ймовірність масштабної ескалації з боку Росії існує. Найімовірнішим часом досягнення готовності до ескалації буде кінець січня”, – повідомив міністр.

Резніков зазначив, що ескалація є ймовірним сценарієм, але не обов’язковим, і  українській владі необхідно відвернути його.

Водночас Резніков не вірить про те, що Росія піде у наступ та захопить Україну. 

Як міністр оборони я не маю права сіяти паніку. Я закликаю всіх – keep calm, будьте спокійні, зважені. Ми готові дати відсіч. Але якщо будемо панікувати, то програємо,– наголосив Резніков.

Він підкреслив, що ми переможна нація й маємо переможні Збройні сили.

Не варто бути в стані ейфорії, однак не слід і панікувати. “Ми усі ризики зважуємо на всіх рівнях”, – зауважив міністр.

Резніков запевнив, що реакція партнерів України буде дуже жорсткою на агресію Росії:

“У нас є домовленість, що вони все робитимуть на випередження, а не потім. Кремлю це донесли досить артикульовано”.

До слова, Олексій Резніков також заявив, що зараз світова спільнота може спостерігати за фактичним аншлюсом Білорусі Росією, а, своєю чергою, Україна розуміє всі ризики..

За словами Резнікова, після де-факто аншлюсу Білорусі Росією в України з’явилося додатково понад тисяча кілометрів кордону, які потрібно захищати, а особливо – у зимовий період.

Ми розуміємо ці ризики і вже готуємося. Під координацією РНБО вже опрацювали алгоритм взаємодії усіх силових структур на випадок можливої атаки нелегальних мігрантів з території Білорусі. Армія буде готова виконати свою роботу, якщо рівень загрози зростатиме, – підкреслив міністр оборони.

Також очільник Міноборони зауважив, що Україна веде консультації з міжнародними партнерами. І вони вже дали результат: Рада ЄС ухвалила рішення про посилення практичної співпраці з Україною у межах Українського фонду забезпечення миру.

“ЄС виділить 31 мільйон євро для наших шпиталів, а також для посилення наших інженерних, кібер та логістичних спроможностей. Це – прецендент. Таке рішення у зазначеному форматі ухвалили вперше”, –підсумував Резніков.