Росіяни за останній місяць вивели свою техніку з баз на півночі окупованого Криму. Про це свідчать супутникові знімки.

Російські війська за останній місяць вивели танки, артилерію та іншу техніку з баз на півночі тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомив у Twitter аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Брейді Афрік.

“За останній місяць російські сили вивезли техніку з військової бази на півночі Криму. Останні супутникові знімки показують, що на цій ділянці були танки, бронетехніка та артилерія”, – написав він.

За його словами, російські війська, схоже, спустошують військовий склад на півночі Криму. Про це свідчать супутникові знімки, які були зроблені за період з 11 лютого до 16 березня.

Знімки також показали частину обладнання та оборонні споруди, які збудовані окупантами поблизу Медведівки.

Аналітик зазначає, що російські війська збудували кілька укріплень не лише поблизу Медведівки, а й у всьому Криму.

Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький розмірковує так:

“В очікуванні українського контрнаступу триває активна підготовка. У тому числі – інформаційна. Адже інформація у стилі “як ЗСУ деокупуватимуть Крим” – це ще й психологічний тиск на ворога. Якщо деокупація материкової частини України, включаючи сухопутний коридор у Крим, навіть не обговорюється – ми це робитимемо, так чи інакше, то битва безпосередньо в АРК поки що під питанням. Зрозуміло, що для Путіна – це червона лінія, остаточний крах. І тому так істерично росіяни останнім часом вимагають переговорів, зокрема через своїх сателітів (як той же Лукашенко), йдуть на безпрецедентне в новій історії поширення ядерної зброї (у ту ж Білорусь) і так далі”, – вважає експерт.

За його словами, ті ж сьогоднішні зустрічі Путіна з гауляйтерами Сальдо (начебто керуючим Херсонщиною), Балицьким (начебто керуючим Запоріжчиною) – вельми показові. Він фактично дав зрозуміти, що навряд чи вдасться захопити облцентри, навряд чи вдасться просунутися кудись. Тут би втримати те, що є… Потім і розмови про якнайшвидше вивезення українського зерна і таке інше.

“Ну, а шум довкола деокупації Криму йде з минулого року. Головком ЗСУ генерал Залужний ще до нашого вересневого наступу-2022 написав статтю з приводу півострова, давши зрозуміти, що важче буде нам повернути Донбас, ніж АРК. Адже якщо зруйнувати логістику, Крим перетворюється із півострова на острів. З усіма витікаючими. Історичний досвід (боротьби тієї самої радянської влади проти Врангеля) говорить про те, що “винести” з Криму тих, хто там окопався – ціль цілком реальна”, – зазначає Олексій Голобуцький виданню Коментарі.

За його словами, як ситуація розвиватиметься в нашому випадку, залежить передусім від результатів нашого весняно-літнього наступу.

“Є, схоже, дедлайн (кінець весни – початок літа), коли він має розпочатися. І успіх може розвиватись приблизно до жовтня. Залежно від багатьох складових, включаючи погоду, підтримку з боку Заходу, внутрішню ситуацію в РФ і таке інше. Не випадково зараз Захід тисне на Росію, а тепер і на Китай (щоб той тиснув на РФ), даючи зрозуміти – якщо ЗСУ почнуть наступати, вони можуть зайти набагато далі за тих умовних ліній, що були на період до широкомасштабного російського вторгнення. І наші, зрозуміло, закинули таку саму вудку. Мовляв, спершу проведемо контрнаступ, звільнимо території, потім – переговори. Однак поки що є можливість домовитися з Кремлем відвести війська хоча б на позиції до 24 лютого 2022-го, її використовуватимуть, – упевнений експерт. – Це, за ідеєю, могло б влаштувати Захід, Китай, саму Росію та Україну (з огляду на те, що ми зазнаємо серйозних втрат під час контрнаступу, чого можна уникнути, якщо РФ виявить “жест доброї волі”, як було з тим же Херсоном). Думаю, суспільство це зрозуміє”.