Народний депутат України Олександр Дубинський (фракція «Слуга народу») має намір завтра запитати у президента Володимира Зеленського, з приводу чого проводять обшуки в одному з офісів медіа-групи «1 + 1», а також вдома у журналістів компанії.

Про це Дубинський повідомив журналістам на місці обшуку в одному з офісів «1 + 1».

«Я думаю, що ці обшуки – це піар-хід, щоб переключити увагу з утримання плівок і проблем в економіці, щоб переключити увагу зі звіту прем’єр-міністра на піар-привід, щоб пустити пил в очі суспільству», – вважає Дубинський.

За словами депутата, завтра на засіданні фракції «Слуга народу» буде президент України, і він має намір поговорити з ним про цю ситуацію.

«Мені буде цікаво почути, для чого це і що збираються знайти саме у журналістів. Свідоцтва чого можна знайти у журналістів? Свідоцтва того, хто надав цю інформацію? Це неможливо, тому що джерела інформації журналістів захищені законом. І відповідно, необхідно порушувати кримінальну справу і за рішенням суду вимагати від журналістів розкриття джерел інформації, якщо вони підозрюють журналіста в розкритті інформації, яка є державною таємницею », – додав Дубинський.

А ось глава профільного комітету ВР Олександр Ткаченко вважає, що мова йде про обурливий епізод тиску на журналістів.

Нагадаємо, сьогодні співробітники СБУ влаштували обшуки в офісі групи “1 + 1 медіа” на вулиці Куренівській в Києві.

Там працюють журналісти програми “Гроші” і “Секретні матеріали”, які виходять на каналі “1 + 1”. Згодом також стало відомо про обшуки в квартирах журналістів Євгена Куксіна і Дениса Данька.

В СБУ стверджують, що обшуки не пов’язані з діяльністю телеканалу, а здійснюються у відношенні конкретних осіб по місцях можливого створення і зберігання ними аудіофайлів, отриманих незаконним способом.

У групі “1 + 1 медіа” висловили обурення обшуками. Причини обшуків у журналістів телеканалу невідомі.