Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що Російська Федерація продовжує "повзучий наступ" в Азовському і в Чорному морях.

Відповідну заяву він зробив в ефірі популярного телеканалу 

"Кожен день вони (Росія – ред.) закривають величезну територію морського узбережжя під приводом проведення навчань, під приводом випробування озброєння і техніки. І це відбувається для того, щоб максимально ускладнити рух торгових суден. І не тільки українських. Тому що, ви розумієте, коли вони обходять зону проведення навчань, вартість продукції, яку вони перевозять, вона буде набагато більшою. Тому таку обстановку, яку вони створюють в Азовському морі, вони зараз перекладають і на Чорне море", – заявив Полторак.

Міністр запевнив, що на ті загрози, які сьогодні є, українська армія реагує, ситуація наразі контрольована.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також Полторак зазначив, що Україна не відмовиться від проходження суден через Керченську протоку 

"Одне із завдань, які Росія ставила перед собою, коли організовувала провокацію в Керченській протоці, – спровокувати нас здійснити відповідь, почати стріляти, використати це, щоб почати відкриту агресію проти України, і друга мета – примусити нас відмовитися від проходу через Керченську протоку в Азовське море і тим самим практично провести анексію і Азовського моря. На такий крок ми ніколи в житті не погодимося, жодного клаптика своєї землі ми не віддамо. І звичайно ж, ми не відмовимося від нашого законного права, відповідно до всіх міжнародних зобов'язань, морського права, міжнародних договорів, проходити через Керченську протоку", – сказав міністр.

Окрім того, Полторак підкреслив, цитуємо:

В мене жодних сумнівів немає в тому, що полонені моряки повернуться додому. Вони будуть у нас, вони будуть в нашому краю, і їх чекають родини, їх чекають військовослужбовці. Ми для них підготували житло. Саме головне, щоб вони скоріше повернулися додому. Ми їх чекаємо. Ми взагалі робимо все можливе для того, щоб їх повернути додому. Сьогодні така зустріч відбулася з ними. Хлопці почувають себе дуже добре. А ми будемо за них боротися.