До кінця зими – на початку весни загроза з боку Росії може посилитися, прогнозує екс-глава Служби зовнішньої розвідки України.

Керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005 році – 2010 роках, генерал армії Микола Маломуж переконаний, що у лютому-березні, коли Росія підтягне усі резерви (до 200 тисяч мобілізованих), буде загострення ситуації на фронті.

Як пояснив генерал в інтерв’ю “Обозревателю”, за цей час РФ підтягне техніку, озброєння, виготовить нові ракетні та артилерійські системи. За його словами, на це все знадобиться окупантам близько двох-трьох місяців.

“Таким чином, до кінця зими – на початку весни загроза може посилитися. Але думаю, за цей час Україна має проводити дуже активний наступ, незважаючи на зиму – на сході, зокрема. Це можуть бути дуже несподівані стратегічні операції, які дадуть перспективу не лише зупинити ворога, наприклад, на Бахмутському напрямі, а й звільняти території Луганської та Донецької областей”, – каже Маломуж.

Також він заявив, що потрібно планувати контрнаступальну операцію ЗСУ на півдні та на лівобережжі Херсонської області, у Запорізькій області, у Мелітополі, у Бердянську. За його словами, потрібно нейтралізувати всі сили й засоби противника, а потім провести комплексну операцію в різних точках, щоб противник не зміг зорієнтуватися.

“Це дозволить не лише порушити фронт, а й розпочати розвивати наступальні операції по всьому півдні, можливо, до Криму”.

Але все це необхідно робити якнайшвидше, поки Росія не оговтається, не накопичить сили, не підтягне вогневі засоби та додаткові боєприпаси.

Водночас колишній командувач сухопутних військ Республіки Польща, ексзаступник міністра оборони Польської Республіки, генерал Вальдемар Скшипчак вважає, що найзручнішим напрямком для наступу ЗСУ є напрямок Запоріжжя – Мелітополь, Запоріжжя – Бердянськ

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Потрібно наступом відрізати Росію від сухопутного зв’язку з Кримом. Це дуже важливо. Вважаю, що це має бути зроблене. Я навіть казав, що це треба зробити у серпні – вересні, коли російська армія була найслабша. Зараз російська армія слабкою не є, мусите мати на увазі, що росіяни на Запорізькому напрямку, на захід від Донецька, розбудовують оборону. На Північ від Мелітополя нагромаджують свої війська”, – зазначив Скшипчак.

За словами генерала, ЗСУ  знищують війська РФ за допомогою HIMARS, артилерією, але росіяни збирають ще більше військ.

“Варто бути дуже розважливими й знати коли вдарити. Розбити російські війська, дійти до Азовського моря, щоб перерізати сухопутний коридор Росія – Крим. І тоді можна думати про те, щоб оточити війська між Каховським водосховищем та Херсоном – розбити їх там, і підійти до Криму”, – пояснив Скшипчак.

Ще з літа у військах ходять чутки про плани російського командування накопичити достатню масу військ і за допомогою рішучого удару захопити Луцьк і Львів, а далі пройти вздовж українського кордону, відрізаючи шляхи західних постачань озброєнь. Другий удар має бути спрямований на Київ. У фантазіях російських керівників успіх операції змусить Володимира Зеленського до капітуляції та призведе до кінця конфлікту.

Версію з накопиченням сил РФ у Білорусі підтверджує російський військовий, який зараз перебуває в Гродному:

«В окремих частинах росіянам передано всю матчастину і техніку. Білоруси забезпечують провізію та постачання. Розгортаються польові табори.

До середини грудня приженуть мобілізованих, щоб завершити їхнє навчання. Загалом тут може бути сконцентровано понад 300 тисяч багнетів. Кажуть, що наступ призначений на грудень, коли підморозить і ґрунт остаточно застигне. Паралельно планується прорив через Бахмут на Слов’янськ і Краматорськ».

За словами джерела видання  Нова газета. Європа, російські військові постійно проводять розвідку і в курсі, що з того боку кордону їх гаряче зустрінуть. Українці не лише замінували свою територію на багато кілометрів углиб, а й зрили за допомогою будівельної та інженерної техніки більшість доріг. 

«Наступати на довготривалі вогневі точки через болота і ліси мінними загородженнями в кілька смуг і під артилерійським вогнем — самогубство, — висловлює свою думку російський військовий. — Тисячі покладемо одразу. Уздовж кордону збудовані серйозні укріплення, прориті протитанкові рови три метри завширшки. Усі напрямки пристріляно українською артою. Ні до Києва, ні до Ковеля ми не дійдемо. Путіну явно впарюють цей план як черговий бліцкриг».

На думку фахівців, чекати на наступ з боку Білорусі найближчим часом не доводиться.