Російська пропаганда знову спробує деморалізувати українців та схилити до переговорів попри успіхи ЗСУ на фронті.

ЗСУ мають успіхи на півдні і прагнуть взяти під вогневий контроль «сухопутний коридор в Крим». Тож російська армія — на межі остаточної втрати стратегічних позицій.

Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у своєму Twitter.

«У сухому залишку: лінії російської оборони починають сипатися. Українська армія з певним успіхом просувається на південь, стаючи на крок ближчою до взяття під вогневий контроль «сухопутного коридору в Крим». Ставки вже зрозумілі: на кону всі російські лінії забезпечення, включно із залізничними шляхами. Це означає одне: російська армія – на межі остаточної втрати стратегічних позицій», — переконаний Подоляк.

Це, за його словами, спровокує нову хвилю закликів до переговорів з боку росіян. Пропаганда знову спробує деморалізувати українців і змусити зневіритися у своїх можливостях.

«Можна прогнозувати найближчим часом подвоєння закликів до переговорів (або негайної зупинки постачання зброї) та вдвічі більше спроб деморалізувати Україну з боку третіх осіб, аби змусити українців зневіритися у своїх можливостях. Тим часом ЗСУ продовжують повертати своє», — написав Подоляк.

Додамо, що у сценарію, коли анексований Росією Крим доведеться повертати військовим шляхом є дуже великий ризик. Про нього нагадав військовий експерт Олександр Мусієнко.

Аналітик висловив впевненість, що викинути Росію з півострова без бою буде дуже важко. Тож доведеться за нього воювати.

«Або це займе я не знаю, скільки часу. Це оточення умовне їхнє з нанесенням ударів, або це потребуватиме все ж таки певних військових операцій. Якщо ми будемо здатні проводити комбіновані операції із суходолу і з моря із залученням катерів і десанту, і з авіацією, коли в нас з’являться нарешті F-16 – тоді так, тоді, що це задача реальна. Вона буде залишатись складною завжди, але вона не буде нереальною», — висловився Мусієнко

Але у сценарія, коли Крим повертатимуть військовим шляхом можуть бути страшні наслідки.

«Треба розуміти, що за таких умов і такого сценарію ризики застосування росією тактичного ядерного озбороєння зростають», — підкреслив Мусієнко.

Військовий експерт наголосив, що до цього треба бути готовими і не замовчувати таку ймовірність.

«Маємо бути готові і свідомі до цього, що це передбачає певні ризики і не говорити про ці ризики, не інформувати не можна. Це тоді, вибачте, не договорювати інформацію – це просто обман. Обманювати не потрібно, потрібно відверто говорити, що так, ці ризики є. Ці ризики зростуть в момент, коли Україна почне певні військові дії по деокупації Криму», — висловився Мусієнко.

При цьому воєнний аналітик підкреслив, що початок повернення Криму військовим шляхом все ж не означає стовідсоткове застосування росією ядерної зброї.

«Але такі ризики збільшуються», — наголосив Мусієнко.

Натомість Роман Світан вважає, що висадка ГУР у Криму 24 серпня – це підняття бойового духу української нації й ЗСУ.

І це послання для кримчан – чекати українські війська, а для росіян у Криму – збирати валізи та їхати,
– сказав Світан.

На його думку, приблизно така ж техніка десантування можлива під час заходу наших захисників у Крим. Йдеться і про морський, і про повітряний десант. Тобто є цілий комплекс заходів, який може бути здійснений у ході деокупації півострова.

Водночас він додав, що широкомасштабну операцію по Криму, особливо з повною зачисткою півострова, краще виконувати з підтримкою авіації або з достатньою кількістю далекобійних ракет.