У Донецькій області тривають тяжкі бої. Росіяни за будь-яку ціну намагаюся наступати, зокрема захопити місто Бахмут, яке стало найгарячішою точкою на лінії фронту. Однак виникають питання – чи може ворог одночасно з цими атаками почати посилений наступ на ще одному напрямку.

Відповідь на це питання дала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в інтерв’ю в етері національного телемарафону. За її словами, зараз протистояння України та Росії перетворилося у війну ресурсів.

Ганна Маляр відзначила, що Росія, на жаль, багата на ресурси. У неї є чимало техніки та живої сили. Тому недооцінювати ресурс ворога не варто. Заступниця міністра оборони підкреслила, що можна говорити про те, що зменшення ресурсів окупантів через втрати у війні можуть вплинути на якість та інтенсивність ведення бойових дій, але країна-агресор готова до тривалої війни.

Тобто у ворога може бути ресурс для того, аби почати наступ на іншому напрямку, однак тут вже питання в іншому. За словами Маляр, у росіян є перевага у техніці та живій силі, якщо порівнювати зі Збройними Силами України, але бої під Бахмутом свідчать, що російська армія не може ефективно воювати, тому доводиться залучати приватні військові компанії, зокрема “Вагнера”, та завербованих до неї в’язнів.

Міські бої вони (окупанти – ред) взагалі не витримують, вони програють одразу. Зараз ми бачимо, що й оточення у них не виходить. Тобто насправді вони можуть тільки ракети запускати,
– наголосила Маляр.

У Росії є великі ресурси, які вона не боїться жертвувати для того, аби досягти своїх цілей, але всі ці ресурси суттєво скорочують українські захисники та захисниці, а ворогу не вдається досягти своїх цілей.

Якщо б Захід посилив свою підтримку України, то ЗСУ б отримали перевагу.

Військовий експерт Сергій Грабський вважає, що на лінії фронту наразі немає таких напрямків, які б викликали серйозне занепокоєння. Про це він сказав в інтерв’ю ТСН.ua.

“Не існує зараз таких напрямків, які б викликали серйозне занепокоєння. Бо треба зрозуміти, що противник немає сил та засобів для того, щоб здійснити стратегічні прориви. Він немає такої кількості озброєння, техніки та людей на окремих ділянках фронту. А тому йдеться про різну інтенсивність бойових дій, які можуть вестися на тому чи іншому напрямках. І тут ситуація, яка інколи наводить мене на порівняння із грою в покер, коли інша сторона піднімає ставки. І однією із ситуацій у цій грі є те, що сторони можуть сказати “пас”. Тобто якщо ставки будуть підняті настільки високо, що жодна із сторін не зможе перекрити цю ставку”, – пояснив військовий експерт.

Сергій Грабський наголосив, що якби Україні допомогли із сучасним західним озброєння, то ЗСУ могли б отримати перевагу.

“Це ми і спостерігаємо, бо за особовим складом у нас є паритет на фронті. Ми досягаємо цього у якості та ефективності застосування наявних сил та засобів. Звісно, що якщо ми використаємо “джокер” – більшу підтримку наших західних союзників, то баланс сил зміниться і ми можемо через певний час отримати перевагу”, – сказав Сергій Грабський.

Очевидно, що головною ціллю України в цій війні є поразка Росії та повернення усіх територій, які були в складі нашої держави до 2014 року. Глава розвідки Буданов також констатував, що ЗСУ потрібно для цього більше зброї від партнерів.

Держави Європи та Сполучені Штати Америки продовжують надавати Збройним Силам танки, артилерію та ЗРК, які допомагають ліквідовувати загарбників та закривати українське небо від ворожих ракет та дронів. Водночас начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов зазначив, що інтенсивність постачання озброєння лише зростатиме. Тому перемога України близько.