Пані посла Німеччини Анку Фельдгузен викликають у МЗС України. Це сталося після останніх різких заяв, які прозвучали з Берліна.

У відомстві наголосили, що зараз, як ніколи, є важливими солідарність України та партнерів для стримування руйнівних намірів Росії. Про це, зокрема, й хочуть поспілкуватися з Фельдгаузен.

Перша причина виклику – неприйнятні висловлювання Кая-Ахіма Шенбаха, командувача військово-морських сил Німеччини.

Той заявив, що Крим ніколи не повернеться до складу України. З огляду на це наша держава не може відповідати критеріям членства у НАТО, наголосив він. Ба більше, Шенбах вважає, що Путін “варто дати поваги, якої він вимагає”.

Кай-Ахіб Шенбах вважає, що окупація частини території є перешкодою для членства в НАТО для України та Грузії. Віцеадмірал переконаний, що цю ситуацію не можна порівнювати зі вступом балтійських країн до Альянсу, оскільки на той момент вони були суверенними. На його думку, Україна та Грузія такими нібито не є. Кримський півострів Шенбах назвав “втраченим” для України.

Наступна причина зустрічі – у МЗС висловлюють глибоке розчарування щодо позиції Берліна про ненадання Україні оборонної зброї. На це також звернуть увагу в розмові з Фельдгаузен.

“Україна сподівається на подальшу більш проактивну позицію Німеччини у підтримці нашої держави”, – пояснили у відомстві.

Й додали, що мовиться, зокрема, про посилення обороноспроможності України. Особливо, зважаючи на загрозу масштабного російського вторгнення.