В Україні у ніч із 13 на 14 січня сталася масштабна кібератака на урядові сайти. Постраждали зокрема вебресурси Міністерства освіти і науки, Міністерств закордонних справ, Кабміну тощо. Факт кібератаки підтвердили  у МОН.

Наразі тривають роботи з усунення несправності. До роботи залучили кіберполіцію та СБУ.

Крім сайту МОН, не працюють сайти Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Державної служби надзвичайних ситуацій, Кабінету міністрів, Міністерства енергетики.

Речник МЗС Олег Ніколенко також підтвердив, що на сайт відомства сталася хакерська атака. Наразі спеціалісти займаються відновленням роботи ІТ-систем. На частині ресурсів на головній сторінці було розміщено повідомлення трьома мовами: російською, українською та польською. Не працює і сайт «Дія». На головній сторінці йдеться, що тривають планові технічні роботи. Водночас сайти МОЗ, МВС, Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, Мінцифри працюють без збоїв.

Наразі Кіберполіція не коментувала хакерську атаку. Невідомо, хто за неї відповідальний.

На сайти Кабінета міністрів, окремих міністерств і сервіс ДІЯ здійснено глобальну хакерську атаку! Наразі більшість урядових сайтів лежить, і абсолютно не зрозуміло чи викрадено хакерами персональні данні українців як про це заявляють кіберзлочинці.За попереднім аналізом хакери які здійснили атаку можуть працювати на спецслужби РФ!, – повідомляє Ігор Мосійчук.

У пресслужбі СБУ повідомили, що у ніч проти 14 січня на низку урядових сайтів здійснили хакерську атаку, зокрема на сайти МЗС і МОН. Однак запевняють, що витікання персональних даних не сталося.

На головній сторінці цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру. Водночас контент сайтів не було змінено, а витоку персональних даних, за попередньою інформацією, не відбулося, — зазначили в СБУ.

Для запобігання розповсюдженню атаки на інші ресурси та локалізації проблеми тимчасово зупинили роботу низки інших урядових сайтів. Наразі правоохоронці розслідують інцидент та збирають цифрові докази.

Станом на 10:00 вже відновив роботу сайт Кабміну. Проте сайти Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Державної служби надзвичайних ситуацій, Міністерства енергетики досі не працюють. В СБУ кажуть, що роботу сайтів відновлять найближчим часом.