За словами полковника ЗСУ в запасі, військового експерта Романа Світана, попри те, що чимало українців чекають на початок контрнаступу наших військ у районі Бахмута — найімовірніше, що цього все-таки не станеться, оскільки таке рішення є вкрай невигідним та програшним, – зазначає ONLINE.UA.

Роман Світан звертає увагу на те, що Збройним силам України невигідно починати контрнаступ у районі Бахмута, оскільки їм доведеться рухатися вгору.

За його словами, йдеться про Донецький кряж, 300-350 метрів, що є найвищою частиною Донецької височини.

«Виходити контрударами у бік центру Донецької агломерації — невигідно. Тому, цілком ймовірно, що наше командування натякало на контрнаступ на інших напрямках фронту. Можливо, йдеться про відсікання російського угрупування, яке зараз здійснює тиск на Бахмут — так зване попаснянське угрупування. Справді, може бути такий асиметричний удар. Не в районі самого Бахмута, а в районі, до прикладу, Білогорівки, Кремінної чи Сватового.»

За словами військового експерта, наші бійці таким чином можуть спробувати відсікти логістичні ланцюжки постачання зброї для бахмутського угрупування, ядром якого є ПВК “Вагнера”. Роман Світан прогнозує, що після цього процес деблокування Бахмута не буде таким складним.

На переконання військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив”, військового експерта Олександра Коваленка, найімовірнішим сценарієм контрнаступу української армії є першочергове звільнення Запорізької області.

«Я скажу так, що для того, щоб іти на Крим через лівобережну Херсонщину, треба форсувати Дніпро. Форсування Дніпра — це реалістична місія, але вона має досить негативну складову — це великі втрати… Тому ми на це не підемо, ми не будемо використовувати цей сценарій, а ось який ми будемо використовувати сценарій, краще знає Генеральний штаб ЗСУ.» – зазначив експерт.

Також додамо, що російські окупаційні війська витрачають під Бахмутом значні сили, з чого найближчим часом планують скористатись ЗСУ, як свого часу робили це під Києвом, Харковом та Балаклією, заявив командувач сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

За його словами, агресор не полишає надії за будь-яку ціну взяти Бахмут, не дивлячись на втрати ані в живій силі, ані в техніці. І основними силами росіян  на цьому напрямку є представники ПВК «Вагнер», які не шкодують людей та засобів, пише zn.ua.

«Зовсім скоро ми скористаємось цією нагодою, як свого часу робили це під Києвом, Харковом, Балаклією та Куп’янськом», – зазначив військовий.

Генерал додав, що наші воїни під безперервним вогнем артилерії та авіації противника демонструють надлюдську стійкість, мужність та хоробрість. Зокрема підрозділи 93-ї, 10-ї, 57-ї та 5-ї бригад котрі зараз боронять нашу Батьківщину на сході країни.

Також варто зазначити, що останніми днями українські війська розпочали локальну контратаку на захід від міста Бахмут у Донецькій області, що, ймовірно, послабить тиск на маршрут постачання трасою H-32, який знаходиться під загрозою. Про це повідомляє Міноборони Британії.

За даними британської розвідки, бої навколо центру міста тривають, і українська оборона залишається під загрозою оточення з півночі та півдня.

«Однак існує реальна можливість того, що російський наступ на місто втрачає обмежений імпульс, який він мав, частково через те, що деякі підрозділи Міноборони РФ були передислоковані в інші сектори», – вважають аналітики.

Раніше речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що російські окупаційні війська не можуть завершити операцію по захопленню міста Бахмут в Донецькій області.

Він наголосив, що нині дії військ РФ у районі цього міста важко назвати великою стратегічною наступальною операцією.