Як заявив 24 Каналу військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан, шансів захопити усю Донецьку область в агресорів немає. Всі вони давно втрачені.

Хоча не варто відкидати те, що вони намагатимуться відсунути лінію фронту від самого Донецька.

На думку Світана, раніше окупанти мали усі сили та засоби, щоб повністю захопити Донецьку область. Однак вони вирішили здійснити повномасштабне вторгнення на 2 500 кілометрів фронту і зазнали просто величезних втрат.

Якби почали наступати лише на Донеччині, то лінія фронту була б 200 кілометрів. Рік вже минув. Наші сили зросли чи не в 10 разів. У цьому житті вони не зможуть виконати таке завдання,
– зазначив Світан.

Всі потуги російських військ і далі триватимуть біля Авдіївки, Мар’їнки тощо. Окремо потрібно виділити ситуацію біля Вугледара, де українські військові спалили величезну кількість ворожого особового складу та техніки.

На цьому напрямку починається так зване “донецьке підвищення”. Адже нижче Вугледара переважно степи. Окупанти ще спробують захопити місто, щоб піти в тил українським підрозділам в бік Курахового, Покровська, Добропілля тощо. Однак зробити це росіянам буде надзвичайно складно.

Одне основне завдання, яке вони ще спробують зробити. Але тоді, коли зможуть вивести техніку в поле. За 1–2 тижні підсохне ґрунт, і вони попробують зробити наступ. Але ми готові. В нас кращі позиції. Росіянам потрібно йти наверх. Ми далеко бачимо. Там буквально кожен кущик пристріляний,– наголосив Світан.

Спікер Міжнародної волонтерської спільноти “InformNapalm”, боєць ЗСУ Михайло Макарук розмірковує так:

“Наше командування давно говорило – є генеральний план визволення українських теренів, він працює. Існує певна стратегія дій. Але нам потрібна підтримка партнерів у техніці та боєприпасах (засоби ППО, бронетехніка, снаряди різних типів – артилерійських та ракетних систем). Ми давно кричимо, то нам потрібен ATACMS (MGM-140 ATACMS – американський оперативно-тактичний ракетний комплекс виробництва Lockheed Martin з балістичною ракетою малої дальності) – і це даватиме свої плоди. Що стосується Бахмута, то він став для кац*пів таким собі другим Сєвєродонецьком”.

Михайло Макарук нагадує, що торік у Сєвєродонецьку росіяни поховали три свої танкові батальйони. А в Бахуті відбувається масова утилізація їхньої живої сили.

“У російського командування був задум – кинути на забій тисячі зеків. Щоб власне армія (кадрові військові) окупантів не надто постраждала в боях на Донбасі, а ЗСУ – виснажилися. Тим часом росіяни поповнювали та оновлювали бригади, які втратили боєздатність на Київському, Харківському та Херсонському напрямках. Але ми зрештою перемололи на Донбасі загалом і в районах Бахмута, Соледара, Вугледара не лише зеків, а й регулярні частини. Насамперед завдяки героїзму та стійкості українських воїнів. По-друге, через безграмотність, кровожерливість (інакше не назвеш) російського командування”, – пояснює експерт.

За його словами, кардинально змінити ситуацію на фронті може надання тих же далекобійних ATACMS.

“Коли ми діставатимемо дальні склади противника, матимемо можливість влупити по аеродромах, у тому числі, на території РФ, військово-морським базам противника в тимчасово окупованому Криму, це може змінити багато чого. Кораблі та підводні човни, з яких по нас періодично летять “Калібри”, постійно стоять на завантаженні. Уявіть собі картину, що стоїть такий собі умовний “Адмірал Макаров” на завантаженні в Севастопольській бухті – і тут залітає ATACMS. Що відбувається з корабликом та “Калібрами”? Феєрверк феноменальний! Плюс, – зазначає Михайло Макарук, – важливе подальше, більш активне накачування нас артилерією та боєприпасами. Снарядний голод у нас досі є. І нам потрібно набагато більше за арту”.