Наразі українське військо накопичує резерви для контрнаступу на всіх напрямках. В той же час окупанти ведуть активні спроби наступу на двох напрямках, але їхній наступальний потенціал знижується.  
 

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов в ефірі каналу FreeДОМ.

“У нас залишається Авдіївський та Бахмутський напрямки. Там противник невтомно намагається вести наступальні дії, але за останню добу ніяких просувань не було, всі спроби штурму наших позицій були відбиті. Російські війська повернулися із втратами на початкові позиції”, – зазначив експерт. 

За його словами, інколи ворог намагається просуватися на Харківському напрямку. Однак наступальний потенціал окупантів знижується. 

“Зараз батальйонно-тактичні угрупування не йдуть в атаки. Йдуть в атаку максимум ротні підрозділи та ДРГ чисельністю від 20 до 30 осіб. Масштаби навіть наступальних дій зменшуються”, – констатував Жданов. 

Як зауважив експерт, британська розвідка констатувала, що українські воїни вибили наступальний потенціал росіян, але ще не накопичили власного. Це вплине на терміни проведення українського контрнаступу. 

“Контрнаступ залежатиме від можливостей Збройних сил України накопичити резерви. Розумієте, сукупність факторів: так, зброї надходить більше, щоправда ми не можемо оцінити об’єми. Тепер необхідно оцінити кількість озброєння та особового складу. Коли ми матимемо симбіоз, тоді можемо говорити про контрнаступ. Думаю, найближчого тижня ми навряд чи щось побачимо. Ми збиратимемо сили та резерви. Але ближче до кінця місяця цілком можливо, що ЗСУ здійснять спроби розгортання контрнаступу, або контроперацій на окремих напрямках”, – зазначив Жданов. 

Про те, що на шостому місяці активної фази вторгнення Збройні сили України паралізували більшість наступальних можливостей російських військ зазначалося вже не вперше. Через активну діяльність Сил спеціальних операцій, партизанів, а також ракетних систем M-142 HIMARS, росіяни просто не встигають відновлювати свої сили.  Тому вони зосередили основні та найбільш підготовлені групи на українському Донбасі, відчутно послабивши інші напрямки. 

Заборона розповідає про те, як Україна перехопила ініціативу у війні з Росією. 

У першій половині серпня оперативна обстановка на фронтах трохи змінилася, а стратегічна ініціатива відійшла від Росії до України. Окупанти втратили наступальний потенціал на трьох з чотирьох основних театрах бойових дій. 

Так, на Харківському напрямку у період з 1 по 14 серпня військове командування РФ перекинуло додаткові сили до регіону, але їх виявилося недостатньо для забезпечення тактичної переваги. Збройні сили України почуваються там впевнено і продовжують здійснювати вилазки на позиції агресора. 

Окрім того, українські воїни наприкінці липня здійснили успішну контратаку біля Ізюма. Це місто на Харківщині, де росіяни накопичують сили для наступу на Слов’янськ Донецької області. Цей тактичний успіх змусив ЗС Росії скоротити та укріпити свої оборонні лінії ближче до міста та передислокувати свою базу постачання ближче до Куп’янська. 
 
На  Запорізькому напрямку окупанти взагалі змінили свої стратегічні цілі. Вони перейшли до охорони своїх матеріально-технічних баз, які регулярно потерпають від ударів української ствольної та реактивної артилерії. Поява на озброєнні України американських HIMARS дозволила бити далеко вглибину по логістичних вузлах РФ на окупованих територіях. І перебуваючи під таким постійним тиском, росіяни ніяк не можуть відновити свої наступальні можливості. 

Єдиний напрямок, де у Росії у першій половині серпня були оперативні успіхи на фронті, — це Донецький. В районі Бахмату ЗС РФ досягли “найбільшого успіху”, отримавши певну позиційну перевагу над підрозділами ЗСУ, які тут обороняються. Також сили 1-го армійського корпусу [бойовики так званої «ДНР»] частково контролюють Піски. А в районі Мар’їнки почалися запеклі бої після прориву українських укріплень.