Партія «Слуга народу» планує провести верифікацію всіх соціальних виплат. Загальна кількість таких виплат становить понад 700 мільярдів гривень. Про це розповіла новообраний депутат від партії Галина Третьякова.

«Сьогодні розмовляла про верифікації всіх соціальних виплат. Пенсійний фонд – це 400 з гаком від всіх соціальних виплат – а їх там більше 700 млрд. Пенсійний фонд – один з. Загалом, інвентаризувати і перевіряти треба все. Розмовляла навіть з нашим антикорупційним комітетом, про те, що нам потрібно відпрацьовувати цей механізм », – пояснила вона.

Третьякова розповіла, що вона раніше вже входила раніше в усі робочі групи, які займалися верифікацією соцвиплат. У зв’язку з цим вона знає, що Міністерство фінансів України три роки тому мало намір створити департамент, який би займався верифікацією.

«Після цього у них там не вийшла ця робота, з різних причин, в тому числі тому, що були порушені функції, які на законодавчому рівні не визначено – а значить там були помічено порушення. Мінфін відпрацював закон “Про верифікацію” (законопроект – Ред.), Він був розміщений на сайті Мінфіну, але навіть не був внесений Кабінетом міністрів до Верховної Ради », – повідомила депутат.

Також вона додала, що процедура верифікації необхідна. За її результатами частина одержувачів пенсій можуть позбутися виплат.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України затвердив порядок проведення перевірок отримувачів субсидій та інших соцвиплат. Перевірки почнуть проводити з метою надання державної допомоги більш адресно і тільки тим громадянам, які її потребують. Зокрема, держоргани стануть перевіряти інформацію про громадян, яка впливає на рішення щодо виплат державної допомоги.

Варто зазначити, що у Пенсійному фонді України презентували сервіс призначення пенсії в “один дотик”, що є першим етапом впровадження системи “Е-пенсія”. 

Новий сервіс дозволяє призначити пенсію за одне відвідування сервісного центру, попередньо подавши заяву та всі необхідні документи через веб-портал електронних послуг Фонду. Про це повідомили в прес-службі відомства.

“Головне завдання, яке перед нами стоїть – поліпшити обслуговування відвідувачів Фонду, мінімізувати витрати часу на оформлення пенсій і людський фактор. З цією метою ми ввели нову автоматизовану систему призначення пенсій, яка сама визначає найбільш вигідні умови для одержувача. Ми кардинально міняємо технологію обслуговування громадян . Раніше людині, щоб призначити пенсію, потрібно було приходити до Фонду кілька разів. Послуга в “один дотик” – це лише одне відвідування установи для того, щоб забрати пенсійне посвідчення “, – повідомив голова правління Фонду Євген Капінус.