У понеділок, 22 липня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з очільником Литви Ґітанасом Науседою. Про це Науседа заявив у Twitter.

За словами президента Литви, він привітав Зеленського з перемогою партії «Слуга народу» на виборах.

Під час розмови лідери країн обговорили і двосторонні відносини, зокрема литовсько-українське співробітництво в НАТО та ЄС.

Також Науседа побажав главі України відповідально працювати задля благополуччя українського народу.

Варто зазначити, що Європейські ЗМІ, активно обговорюють політичну ситуацію в країні.

Президент України Володимир Зеленський після переконливої перемоги його партії "Слуга народу" на виборах до Верховної Ради тепер має почати швидко діяти і втілювати в реальність свої обіцянки, щоб виправдати довіру виборців.

Про це йдеться у статті впливової австрійської газети Die Presse, присвяченій достроковими парламентським виборам в Україні.

"Українців не можна назвати нерішучими. Спочатку у квітні вони обрали президентом недосвідченого у політиці Володимира Зеленського, а тепер його депутати отримають більшість в парламенті", – зазначає кореспондент газети Ютта Зоммербауер.

На переконання журналістки, вибором українців рухала недовіра:

"Оскільки вони були незадоволені своїм власним становищем і оскільки вони вважали, що в їх країні до цього багато що пішло не так, вони проголосували за Зеленського і його команду".

"Ця суміш надії та фаталізму і перетворилася в сильний результат волевиявлення. Тепер немає часу, щоб його втрачати. Зеленський має швидко сформувати уряд. І серйозно ставитися до своїх заяв про боротьбу з корупцією, прозорість, близькість до громадян та економічний розвиток. Інакше з ним все скоро може статися так, як і з багатьма іншими політичними іконами, що впали перед ним", – зазначається у статті під заголовком "Ну, приступайте, пане Зеленський!".

При цьому, додає журналістка, шлях Зеленського буде нелегкий.