Опозиційні політики, про утиск яких в Україні говорив президент РФ Володимир Путін, “усе життя були при владі” і побудували в країні власну систему. Про це 14 травня в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”, яку транслюють на YouTube-каналі Shuster online, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов.

Путін, коментуючи арешт нардепа від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука, заявляв, що влада України у такий спосіб проводять “очевидну зачистку політичного поля країни”, зокрема через закриття ЗМІ.

Данілов зазначив, що в РНБО ознайомлені з виступом Путіна під час його наради з постійними членами Ради безпеки РФ.

“Я взагалі не розумію про яких опозиційних політиків ідеться… Вони все життя були при владі, вони, умовно кажучи, все життя будували тут… Вони побудували власну систему, вони побудували своє власне законодавство. І сьогодні, коли за це треба відповідати, вони починають волати про якісь утиски опозиції”, – сказав секретар РНБО.

За словами Данілова, якби три телеканали, проти яких у лютому РНБО ввела санкції, дійсно були народними, їх би підтримував народ, але “ніякого резонансу в суспільстві не відбулося”.

“Українці – такий народ, що їх зупинити неможливо… Більше того, цілком зрозуміло, що це працювала п’ята колона на гроші, які видавала РФ. Зараз зрозуміло, що вони занепокоєні, що цього не відбувається. І тому ми бачимо таку реакцію, нічого дивного тут немає”, – підкреслив секретар Ради національної безпеки і оборони України.

Головред видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов уточнив у Данілова, чи буде реакція РНБО на “нахабне втручання” Путіна у внутрішні справи України.

“Якщо ви вважаєте, що на кожен виступ президента РФ ми повинні відкривати кримінальні справи і від цього радіти, то це не зовсім відповідає нашим планам, які у нас є”, – відповів секретар РНБО.

Також за словами Данілова, у Раді з нацбезпеки і оборони готують засідання щодо прикордонних областей – це Херсонська, Одеська та Миколаївська області.

«Те, що стосується питання тих областей, де ми були спільно з президентом були – Херсонська, Одеська, Миколаївська область, – зараз робоча група Ради з нацбезпеки і оборони безпосередньо знаходиться на території цих областей. Вони готують це засідання. Засідання відбудеться найближчим часом. Я думаю, що через два тижні, якщо президент затвердить той порядок денний, – це засідання відбудеться»,  – зазначив Олексій Данілов.