Президент Зеленський прибув до столиці Аргентини на інавргурацію президента Хав’єра Мілея. Аргентинське видання пише, що лідер України буде однією із найважливіших постатей на цьому заході.

За даними ЗМІ, президент України Володимир Зеленський прибув на своєму літаку з 46 пасажирами на борту, у Аргентину. Пізніше його кортеж помітили на одному з проспектів Буенос-Айреса у супроводі 19 автомобілів, зокрема, мотоциклів, фургонів та машин швидкої допомоги.

Ймовірно мета поїздки полягає в тому, щоб заручитися підтримкою Глобального півдня. Про це пише Reuters.

Відомо, що це перший візит Зеленського до Латинської Америки з початку повномасштабної війни.

У Reuters пишуть, що український лідер сподівається скликати глобальний мирний саміт і просунути українську Формулу миру.

«Україна намагається налагодити зв’язки з урядами країн Африки, Азії та Латинської Америки. Але підтримка Ізраїлю суперечить позиціям деяких із цих країн», – наголошують у повідомленні.

Крім того, як пишуть журналісти, Зеленський може використати інавгурацію нового президента Аргентини Хав’єра Мілея, щоб зустрітися з прем’єром Угорщини Віктором Орбаном. Ймовірно, український президент спробує вирішити розбіжності щодо вступу України до ЄС перед самітом європейських лідерів.

Нагадаємо, дорогою до Аргентини він зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Кабо-Верде Жозе Уліссешем Коррея-і-Сілвою та запросив африканську державу приєднатися до Формули миру.