Як переконаний військовий і політичний аналітик Євген Дикий, відтоді як Збройні сили залишили за спиною село Роботине на Запоріжжі, почалася велика тривала битва за Токмак. Наразі перебіг визначить долю цьогорічної наступальної кампанії.

За його словами, битва за Токмак була визначальною весь цей місяць. Він також наголосив, що вона буде головною і наступного. Від її завершення значною мірою залежить доля наступальної компанії цього року.

«Якщо ми беремо Токмак — це один розклад. Тоді далі, навіть попри осінні дощі, ми з дуже великою ймовірністю звільняємо Бердянськ, Мелітополь, виходимо до Азовського моря. Але я наполягаю на слові «якщо». Якщо ми його не беремо, то з інших напрямків прорвати цю оборону і прорватись до Азовського моря в нас обмаль шансів. Хіба десант на лівий берег Херсонської області з правого, що є вкрай складною операцією», — резюмував військовий аналітик.

Він також додав, що Україні партнери дали смішну кількість засобів ППО тактичного рівня для прикриття наступаючих частин. Зокрема Євген дикий повідомляє, що нам бронетехніки наобіцяли із розрахунку на дві американські дивізії — а реально на початок наступу встигло доїхати приблизно на одну американську бригаду.

«І ось із таким ресурсом фактично в нас був вибір: або скласти лапки і не наступати, або наступати так, як ми це зараз робимо. Тобто таким, скажемо, несподіваним чином: гібридно комбінувати окремі практики загального армійського наступу, окремі практики — фактично напівпартизанські. Те, що ми змушені наступати взводами та ротами, — це ж не просто так. Це єдиний спосіб, який нівелює перевагу росіян у повітрі», — заявляє він.

На останок він повідомив про перспективи контрнаступу.

«Недавно я був переконаний, що осінні дощі зупинять просування. Зараз я вже до кінця в цьому не переконаний. окрема, багато залежить від того, де саме нас ці дощі застануть. Якщо вже за Токмаком, то, я гадаю, навіть коли литиме, все одно просування продовжиться. І багато залежить від того, як відбуватиметься постачання нам ресурсів та наша додаткова мобілізація. Це теж дуже важливий фактор наступу», — підсумував експерт.