Сили оборони України не знаходяться постійно в обороні, вони контратакують та нав’язують противнику бої, які виснажують його потенціал. Цілями окупантів є Авдіївка та Куп’янськ. 

Про це розповів військовий оглядач Роман Бочкала.

Роман Бочкала зазначив, що ворогу не вдасться досягнути своїх цілей. Очевидно, російські генерали пообіцяли кремлівському диктатору Владіміру Путіну захопити Авдіївку та Куп’янськ, однак це не можливо.

Українські захисники не лише стійко тримають оборону, але й виконують штурмові дії, контратакують.

«Хлопці зараз перебувають у штурмових діях. Відповідно ми контратакуємо, а також нав’язуємо ворогу свої наступальні дії», – наголосив військовий оглядач.

Погодні умови на фронті корегують плани росіян. Зокрема, на Лимано-Куп’янському напрямку ворог значно зменшив використання дронів та кількість атак.

Водночас у росіян досі є чимало техніки та озброєння, яке використовують проти ЗСУ. Про це повідомив начальник служби зв’язків із громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

На Лимано-Куп’янському напрямку останніми днями кількість ворожих атак зменшилась через складні погодні умови – падає дощ, який одразу замерзає при мінусовій температурі.

За минулу добу 9 грудня українські захисники відбили там 7 атак, адже як дрони противника, так і наші дрони – ще не встигають піднятися, як уже обмерзають.

«Дещо «сліпою» була й артилерія, відповідно складним було пересування – дуже слизько. Ці бойові дії відбувалися поблизу Синьківки та Новоселівського. Окупанти також не залишають своїх намірів щодо Куп’янська», – розповів Володимир Фітьо.

Для того, аби захопити Куп’янськ, росіянам потрібно вийти на Синьківку, аби зробити плацдарм для подальшого наступу.

«Наші захисники мужньо зменшують популяцію росіян на українській території. 109 окупантів поїдуть додому в пакетах та пораненими. Знищено було й 17 одиниць військової техніки, серед яких є танк і БМП. Техніку ворог береже більше, ніж власну піхоту», – зауважив Фітьо.

Ворог використав по українських позиціях 3 дрони-камікадзе, кількість є невеликою через згадані погодні умови. При цьому окупанти здійснили 399 артилерійських обстрілів.

Водночас на Бахмутському напрямку бойові дії були активнішими, ніж на Лимансько-Куп’янському. Сили оборони відбили 14 ворожих атак: в районі Богданівки, Кліщіївки, Іванівського.

«Тут, у зв’язку з трохи кращими умовами, використали 31 дрон-камікадзе по українських позиціях. Завжди така ситуація, що на Бахмутському напрямку більше дронів, а на Лимансько-Куп’янському – більше ворожої авіації, якщо дозволяє погода», – зазначив Фітьо.

Варто відзначити, що така кількість використаних БпЛА є дуже великою. Якщо оператори дронів у ЗСУ одразу націлені на результат, то окупанти мають інше бачення. Через наявність величезних ресурсів вони навчаються безпосередньо на полі бою.

«Окупанти 389 разів здійснили артилерійські обстріли українських позицій. Така кількість є фактично однаковою з Лимансько-Куп’янським напрямком. Це може свідчити про достатню кількість снарядів, а також відсутність суттєвих проблем із логістикою», – додав Фітьо.

З усім тим противник зазнав втрат – 173 військовослужбовців та 19 одиниць військової техніки, з них 3 бойові машини десанту другої серії.

Окупанти досі не полишають спроб оточити Авдіївку. Однак Сили оборони стримують ворога та стійко тримають оборону. За добу на цьому напрямку відбили 19 ворожих атак. При цьому завдають російській армії чималих втрат.

Варто також зауважити, що на Херсонському напрямку українські військові утримують зайняті позиції на лівобережжі Дніпра. Зокрема, проводять заходи контрбатарейної боротьби, а також завдають вогневого ураження по тилах противника. Росіяни почали втрачати на цьому напрямку багато техніки та живої сили.