Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки поділився інформацією про те , що у Верховній Раді розглядається ініціатива, якщо військовозобов’язаний здобуває магістратуру вперше, то йому може бути надана відстрочка, якщо вдруге, тоді — ні.

За його словами в ефірі «Українського радіо», зараз біля 55 % студентів — це чоловіки. Найбільше — на магістерському рівні. 65 % контрактників «магістерки» — хлопці.

«Переважаюча більшість студентів на бакалавраті — 18-21 рік, а на магістерку дуже часто вступають люди старшого віку, призовного чи мобілізаційного. Зараз мобілізаційний вік — це 27 років. Є закон, який ухвалений ВР, але ще не підписаний Президентом, щоб знизити мобілізаційний вік до 25 років. Тож люди часто використовують вищу освіту як засіб оминати військову службу», — пояснив він.

Він визнав, що мобілізаційний ресурс в Україні є «проблематичний».

«Зараз у ВР є декілька ініціатив, які говорять про те, як з цим впоратися, бо ми розуміємо, що мобілізаційний ресурс в Україні є проблематичний. На сьогодні пропозиції, які стоять перед ВРУ, фактично зводяться до того, що якщо особа здобуває такий рівень освіти вперше, то їй може бути надана відстрочка. Якщо ж ти вже маєш, наприклад, магістерський рівень, то подвоєння того самого рівня не дає відстрочки», — розповів Винницький.

Нагадаємо, що Українців чекає посилення мобілізації в 2024 році. Як каже політолог Андрій Золотарьов, дефіцит людей і снарядів в ЗСУ доведеться покривати посиленням мобілізації в наступному році.

«Є закономірність — якщо не вистачає ракет і снарядів, цей дефіцит покривається людьми. Тобто по суті нас чекає посилення мобілізації. Безумовно, будуть скасовані багато пільг по мобілізації ‒ все це ми побачимо в 2024 році, оскільки стримування наступу загрожує втратами, і їх потрібно покривати», — сказав він.