Україна перерізає російську логістику на Півдні. Зокрема, продовжує надходити інформація про успішні дії ЗСУ на Херсонському напрямку фронту.

Як стало відомо, російські військові пропагандисти повідомляють про просування ЗСУ. Telegram-канал російського пропагандиста Семена Пегова пише, що підрозділи української армії зайняли позиції на острові Великий Потьомкін. Водночас український військовий експерт Олександр Коваленко повідомляє, що командування російської армії так і не може знайти оптимальне рішення проблеми лівого берега, контроль ЗСУ на якому розширюється. При цьому успішні дії української армії відбуваються не тільки в Кринках, а й на захід від населеного пункту.

Сюди росіяни терміново перекидають підкріплення, намагаючись стримати просування ЗСУ.

«Так само, на захід від Олешок, 24-й МСП 70-ї МСД зайняв оборону. Можливо, це пов’язано саме з тими цікавими і дуже дивними справами, про які я писав раніше, а можливо й ні, але факт неспокійного окопування відзначено. З цього можна зробити простий висновок, що занепокоєння в лавах командування ГВ «Дніпро» розростається по все більшій протяжності лівого берега. І воно не дивне, адже практично всі ті ділянки, про які ми говорили раніше, мають вкрай обмежену логістику, перерізання якої є для РОВ фатальним», — підкреслює Коваленко.

Додамо, що командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Птахи Мадяра» Роберт «Мадяр» Бровді опублікував звіт з Кринок, в якому йдеться про значні втрати росіян.

«Десять одиниць з одинадцяти, що вкотре штурмували те село розміром з київську Контрактову площу на лівобережжі Херсонщини. В тому числі: чотири з п’яти танків, дві БМД та чотири БТР. А ще – 28 збитих дронів-FPV з 31-го виявленого за цей день», – написав він у Telegram.

За оцінками Бровді, росіяни втратили у боях за Кринки уже понад сто одиниць техніки.

Раніше вже повідомлялось, що полковник Служби безпеки України та народний депутат Роман Костенко заявив, що головне завдання боїв на лівому березі Дніпра на Херсонщині – це закріплення на дорозі Олешки–Нова Каховка. Про це він повідомив в ефірі національного телемарафону.

За його словами, основна складність таких боїв — переправлятися човнами через Дніпро та утримувати острови.

«Але треба розуміти, що весь фронт перебуває в русі. Російські війська, які зараз намагаються стримати нашу морську піхоту на лівому березі, були перекинуті з інших напрямків, а тому нашим підрозділам на інших ділянках полегшало», — сказав Костенко.

Він зазначив, що головне завдання створення плацдарму на лівому березі Дніпра – вихід на дорогу Олешки–Нова Каховка, закріплення та розширення.

«Коли закріпляться на плацдармі, то ми зможемо постійно перекидати війська та техніку, щоб ворог не міг постійно накривати артилерією. Це буде одна з найскладніших операцій, тому що вона відбувається за переваги росіян у кількості піхоти та техніки, також бої йдуть на болотистій місцевості. Наші воїни роблять максимум», – підкреслив нардеп.

Військовий заявив, що операцію на Херсонщині необхідно розглядати в контексті всього фронту та задуму українського командування.

Також нагадаємо, що за даними Інституту вивчення війни, очевидна неспроможність Росії створити згуртовану командну структуру серед сил, які обороняються на східному (лівому) березі Херсонської області, продовжує погіршувати моральний дух і бойові можливості Росії.