Вже два місяці триває блокада польськими перевізниками кордону з Україною. Проте млява реакція на це українців у Польщі шокує.

Таку думку висловив військовослужбовець ЗСУ Ігор Черняк на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Черняка, в Польщі майже 2 млн українців із польським паспортом. Це громадяни з усіма правами. Ще 5 млн українців – з офіційним статусом. Він зазначив, що вони мають право на все, крім як обирати й бути обраними до польської влади. Люди працюють, платять податки й рухають польську економіку вперед.

«І тим часом пару десятків жевжиків за бабки Кремля вже місяць блокують наші кордони», – обурений боєць.

Він підкреслив, що мова йде саме про блокування:

— комплектувальних для дронів і реб-пасток;

— турнікети й ліки;

— продукти й товари першої необхідності.

«За це блокування ми тут в Україні сплачуємо щодня. Ні, не грошима. Бог з ними, з тими грошима! Ми за це сплачуємо нашими життями. В прямому сенсі життями. Десятками, якщо не сотнями життів щодня…», – пояснив Черняк.

Натомість українці в Польщі, запевняє він, нічого не роблять. Щоправда, вони у Вроцлаві, іронічно зауважив боєць, ходили на бій Усика.

«З квитками за сотні/тисячі злотих і фоточками для соцмереж. І на матчі збірної у вишиванках теж ходили. Гімн співали офігенно – свята справа! Ну а зараз що? Агов? Як справи? Де ви є взагалі? Чому мітингують тільки самі водії фур? Чому у Варшаві нещодавно на мітинг вийшло пару сотень?» – звернувся військовий ЗСУ до громадян нашої держави.

Також він зауважив, що у своїй стрічці щодня бачить фото ялинки із Кракова або якогось шопінг-молу в Гданську.

«Де ви є українці? І якого, ви ніц із тим не робите?» – риторично завершив Ігор Черняк.