Скоро нас чекає, схоже, здача Півдня. Контроль Сил оборони України на лівому березі Херсонщини розширюється, і командування російських окупаційних військ нічого не може з цим вдіяти. І у зв’язку з тим, що ситуація несподівано змінилася, це може мати фатальні наслідки для окупантів. 

Про це розповів оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

Він зауважив, що поки загальна увага прикута до села Кринки, біля якого регулярно горить російська техніка, «цікаві та дуже дивні справи» відбуваються дещо західніше.

За словами експерта, окупанти продовжують перекидання на Херсонщину сил і засобів для посилення угруповання військ «Дніпро». Станом на сьогоднішній день УВ «Дніпро» перевищує 70 тисяч о.с. (трохи більше двох тижнів тому було ненабагато більше ніж 65 тисяч).

«Тим часом по техніці комплектація цього угруповання військ противника становить від 30% до 40%. Якщо за кількістю особового складу приріст відзначається, то за технікою – ні», — підкреслює експерт.

Олександр Коваленко зазначив, що на захід від Олешок підрозділи противника зайняли оборону. У свою чергу розвідників зі складу 127-ї ОРБр командування російських окупаційних військ відправило під Підлісне як підкріплення.

«З цього можна зробити простий висновок, що занепокоєння в лавах командування УВ «Дніпро» розростається, по все більшій протяжності лівого берега. І воно не дивно, адже практично всі ті ділянки, про які ми говорили вище, мають вкрай обмежену логістику, перерізання якої є для РОВ фатальним”, – додав військовий оглядач.

Варто додати, що російські окупанти намагаються відкинути українських військових з плацдармів на лівобережжі Херсонщини. Для цього вони почали закидати невеликі групи десанту в тил підрозділам ЗСУ.

Про це повідомив Сергій Братчук, речник української добровольчої армії Південь.

«Ворог намагається кожного дня змінювати тактику, дуже активно працює ворожа артилерія, авіація. Ну і така родзинка за останні дні: ворог намагається на техніці закидувати невеликі групи десанту, робить це в тил наших підрозділів, але йому це не вдається. Після відповідної артилерійської підготовки, авіаційного тиску знищується техніка ворожа і цей десант», — заявив Братчук.

Також, росіяни намагаються максимально насичувати оборону на лівому березі Дніпра. Там з’являються нові підрозділи, а окупанти проводять фільтраційні заходи серед місцевого населення.

Зокрема, вони намагаються виявити українське підпілля, яке попри все намагається допомогти ЗСУ. Братчук зазначив, що такі заходи росіяни проводять дуже жорстоко.

Крім того, на лівому березі Херсонщини українські військові неймовірними зусиллями продовжують тримати плацдарм. Його значення є дуже важливим для подальшого просування ЗСУ на півдні – аж до окупованого Криму.

Про це розповів військовий оглядач Денис Попович.

Він зауважив, що кількість українських сил, які утримують цей плацдарм на лівобережжі Херсонської області, значно менша тої кількості особового складу російської армії, яка їм протистоїть. Росіяни накопичили на цій ділянці фронту чисельність, яка дорівнює щонайменше 2 – 3 бригадам.

На лівобережжі є кілька плацдармів, зокрема поблизу селища Кринки, де зараз тривають бойові дії. Також ще влітку був наступ ЗСУ під Антонівським мостом. В населених пунктах Козачі Лагері, Пойма та Підстепне зараз фіксується присутність українських морпіхів.

«Честь і хвала українській морській піхоті, артилеристам, дронщикам, які утримують плацдарми. Завдяки їм ми маємо перевагу правого берега та чудову роботу нашої артилерії та дронів», – зазначив військовий експерт.