Збройні Сили України продовжують наступати на Бахмутському та Мелітопольському напрямках. Також вони потужно вибивають російських окупантів поблизу Бахмута. Водночас українські військові стримують наступ ворога на деяких ділянках фронту.

Про це повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов в ефірі національного телемарафону.

За словами Ковальова, Сили оборони продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку. Вони завдають окупантам великих втрат у живій силі та техніці.

Водночас наші військові продовжують стримувати наступ російських військ на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках. А російські окупанти вели безуспішні наступальні дії в районі північно-східніше Берестового Харківської області, Білогорівки Луганської області та Богданівки Донецької області.

«Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ на Мар’їнському та Запорізькому напрямках. Противник вів безуспішні наступальні дії в районі Мар’їнки Донецької області, де протягом доби здійснив 14 невдалих спроб витіснити наші підрозділи із займаних позицій», – розповів Ковальов.

Він наголосив, що також загарбники намагалися наступати в районах Малої Токмачки та Вербового Запорізької області. Однак вони зазнали значних втрат.

Також наші бійці ведуть наступальні дії південніше Бахмута. Так, ЗСУ мали частковий успіх у районі Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки Донецької області.

Варто дожати, що російські окупанти підсилюються резервами на півдні України. Це ускладнює просування українських захисників уперед, проте воїни Сил оборони продовжують метр за метром звільняти окуповані території.

Про це розповів військовослужбовець 47-ї окремої механізованої бригади Ігор Ганненко.

«Те, що росіяни підсилюються резервами, викликає певний дискомфорт і ускладнює наше просування вперед. Противнику доводиться це робити, оскільки основні підрозділи, які були на цьому напрямку, вже доволі сильно виснажені. Це саме завдяки зусиллям підрозділів, які знаходяться на нашому напрямку – і нашої бригади, зокрема, і інших підрозділів. Але я думаю, що, незважаючи на те, що ворог підсилюється, підтягує резерви, наше просування буде продовжуватися і метр за метром будемо звільняти нашу землю», – сказав він

Що стосується успіхів на Запорізькому напрямку, то просування в районі Роботиного відбувається щодня.

«Щоб ви розуміли, це просування метр за метром буквально. Це посадка за посадкою. Так, доволі складно просуватися, оскільки ворог більше року будував фортифікаційні споруди, більше року мінував територію та робив усе для того, щоби ускладнити наше просування і сповільнити наш контрнаступ. Але, незважаючи на це, я ж кажу, метр за метром вдається просуватися. Так, звісно, ми за це платимо певну ціну, але ми всі маємо розуміти, що ми зараз маємо певний історичний шанс, маємо підтримку світу, і нам треба зараз продовжувати звільняти наші території і повертати свою землю», – наголосив боєць.

Ганненко зазначив, що ворог намагається повернути собі втрачені позиції, проте українські підрозділи мужньо стоять і не дають йому отримати бажане.

«Звісно, не можна говорити, що росіяни не вміють воювати. На жаль, вони вміють це робити. Мені інколи здається, що вони тільки це і вміють робити – воювати та руйнувати все, що є навколо. Незважаючи на це, наші підрозділи мужньо стоять і не дають ворогу відбити ті території, які нещодавно були звільнені. Тобто щойно заходить наша піхота на якусь позицію, одразу ж відбувається закріплення і вже піхота мужньо стоїть і тримає позиції», – резюмував військовослужбовець 47-ї бригади.