Президент Сполучених Штатів Джо Байден зустрінеться з лідерами країн Бухарестської дев’ятки під час візиту до Варшави наступного тижня.

Про це повідомив координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, пише CNN.

За словами Кірбі, під час зустрічі з лідерами Бухарестської дев’ятки в середу Байден “підтвердить непохитну підтримку Сполучених Штатів”.

Кірбі зазначив, що ця поїздка “відбувається у важливий момент”, коли російське вторгнення в Україну наближається до річної позначки.

“Президент Байден подякує президенту Дуді і, власне, польському народу за 3,8 мільярда доларів військової та гуманітарної допомоги, яку вони надали Україні за останній рік. І за всі зусилля, які польський народ доклав, щоб прийняти понад півтора мільйона біженців з України”, – сказав він.

Бухарестська дев’ятка – це  міжнародна ініціатива дев’яти країн-членів НАТО Центральної та Східної Європи (Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Чехія), метою яких є поглиблення військової співпраці між країнами східного флангу Альянсу, а також обговорення ключових питань політики безпеки.

Байден прибуде до Варшави увечері 20 лютого. Його ключова промова під час візиту планується у вівторок, 21 лютого, о 17:30 у садах королівського палацу, біля тераси Аркади Кубицького.

Про це повідомляє PAP.

Посол США у Польщі розповів, що Байден прибуде до Варшави увечері 20 лютого. Його ключова промова під час візиту планується у вівторок – тобто 21 лютого – о 17:30 у садах королівського палацу, біля тераси Аркади Кубицького.

“Це історична подія – ніколи раніше президент США не приїздив до Польщі двічі протягом одного року”, – зауважив посол.

Посольство США також повідомило, що усі охочі жителі Польщі мають нагоду особисто прийти послухати промову Байдена. Для цього необхідно заздалегідь зареєструватись через спеціальну форму, деталі приїзду на місце для проходження усіх процедур зареєстрованим повідомлять за день до події. Посольство попереджає, що плануються суворі заходи безпеки і в сади не пропустять людей з великими сумками, плакатами, прапорами і парасольками.

Тим часом Росія знову намагається виправдати воєнні дії проти України. Таким чином Кремль вкотре імітує зацікавленість у мирі.

Про це на засіданні Ради Безпеки ООН 17 лютого заявила постійна представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд.

Вудворд заявила, що Росія брехала, коли Радбез ООН попереджав про її наміри напасти на Україну.

Росія планувала війну, у той час, як ми закликали до дипломатії та деескалації, і Росія продовжує обирати смерть і руйнування, тоді як світ закликає до справедливості. Коротко кажучи, Росія знову імітує зацікавленість у мирі, намагаючись виправдати воєнні дії проти України,

– наголосила постійна представниця Британії.

Вона додала, що заступник міністра закордонних справ Росії Сєргєй Вершинін за кілька днів до початку повномасштабної війни запевняв членів Радбезу, що заяви про наміри Кремля напасти на Україну – безпідставні.

“Через 4 дні президент Путін підписав указ про визнання Луганська і Донецька як “незалежних утворень”, який розірвав Мінські угоди, а через 3 дні після цього Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну”, – наголосила Вудворд.

За її словами, таким чином Москва розтоптала Статут ООН. Російське вторгнення триває вже майже рік, і наразі немає жодних ознак того, що окупанти мають намір його завершити.

Постпред Франції при ООН Ніколя де Рів’єр також згадав, що 17 лютого 2022 року, представник Росії публічно заявив у залі Радбезу, що:

альтернативи Мінським угодам немає,

чутки про російське військове втручання “не відповідають дійсності і є частиною західної параної”.

“Росія самостійно вирішила припинити діалог і переговори, самостійно ухвалила рішення розірвати Мінські домовленості”, – зауважив де Рів’єр.

Він підсумував, що міжнародна місія ОБСЄ протягом 8 років здійснювала щоденний моніторинг ситуації на місці. Її звіти свідчать про те, що всі звинувачення, які сьогодні лунають з боку Росії на адресу України, є фальшивими