Російські загарбники вже від травня знищують український Бахмут усіма силами

Та водночас, коли окупанти зрозуміють, що не візьмуть Бахмут до 1 січня – вони усвідомлять, що залишились зі знекровленими частинами і перехід до глухої оборони буде кращим сценарієм

Про це в етері одного з телеканалів розповів експерт з питань безпеки Іван Варченко.

“Російські війська божеволіють. Їм треба “покласти під ялинку” Путіну Бахмут як символ перемоги над українським народом. Вони зробили його “ключем до України”, але їм цього не вдасться. Путін обдурений своїми воєначальниками, яким страшно взяти і сказати йому, що вони насправді програли і немає жодних шансів взяти місто”, – зазначив він.

На його думку, вони готові заради амбіцій, хворобливого символізму йти на жертви, втрачати ще десятки тисяч своїх вояків, щоб продовжити цю ілюзію животіння.

Додамо, Бахмут наразі є найгарячішою точкою на лінії фронту – завербовані “кухарем Путіна” Євгенієм Пригожиним в’язні гинуть десятками та сотнями при спробах захопити місто.

Про те, чому для окупантів це місто стало настільки принциповим розповів керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю для The New York Times

Глава Головного управління розвідки Міноборони в інтерв’ю пояснив, що тут більше йдеться не про стратегічне значення Бахмута для ворожої армії, а про ідеологічне. Ідеологічне для “кухаря Путіна”.

Кирило Буданов пояснив, що Євгеній Пригожин намагається конкурувати з російськими генералами. Попри те, що на Бахмутському напрямку ПВК “Вагнера” координуються з регулярною армією ворога, основну силу становлять саме вони.

Основне суперництво в Росії зараз відбувається між Пригожиним та головою міноборони Шойгу. У вересні до конкуренції додався Сєргєй Суровікін, якого призначили командувачем російської армії. У цьому протистоянні Суровікін став на бік Пригожина, то ж вони утворили такий собі альянс. Саме завдяки цьому “вагнерівці” отримали важке озброєння.

Так, керівник ГУР наголосив, що мета захоплення Бахмута для Пригожина і “вагнерівців” – ідеологічна та медійна.

Тут лише ідеологічне та медійне питання. Це причина, по якій підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо, – заявив Буданов.

Очільник ГУР відзначив, що Бахмут не є стратегічно важливим населеним пунктом для росіян, однак його захоплення дозволило б ворогу покращити свої позиції й наступати на інші міста Донеччини.

Зазначимо: від травня ворожі війська намагаються захопити місто Бахмут на Донеччині, особливо ситуація загострилася восени цього року. Ворог зазнає колосальних втрат, але не полишає спроб захопити місто. Окупанти використовують тут традиційну для ворожої армії тактику “випаленої землі” – вогнем артилерії та іншої зброї, росіяни рівняють Бахмут з землею.

Попри надважкі бої та постійні обстріли, українські воїни героїчно тримають оборону Бахмута та не допускають подальших просувань ворога. 

Військовий експерт Олег Жданов зазначив, що у цьому районі російські загарбники систематично намагаються прорвати українську оборону.

У Бахмуті ситуація починає загострюватись. На східній околиці міста відновилися запеклі бої. Також тривають дуже тяжкі бої за Опитне, – повідомив Жданов.