Президент США Дональд Трамп не витримав через скандал, що розгорівся після його розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Глава Білого дому різко відреагував на звинувачення в тому, що він тиснув і погрожував Україні припиненням фінансової допомоги в разі відмови Києва від розслідування дій сина колишнього американського віце-президента Джозефа Байдена.

“Я не просив … Я не робив такої заяви: ви повинні зробити те-то, інакше я не надам вам допомоги. Я б цього не робив”, – заявив Трамп на полях 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку .

При цьому американський лідер навіть не став заперечувати, що Білий дім оприлюднить стенограму його розмови із Зеленським.

“Коли ви побачите дзвінок, якщо ви його побачите, і, відверто кажучи, я сподіваюся, що ви його побачите, ви виявите, що я так зовсім не надходив. І ви будете дуже розчаровані, коли переконаєтеся в цьому”, – сказав Трамп.

При цьому він уточнив, що не віддає розпорядження оприлюднити стенограму бесіди із Зеленським, щоб не створювати прецедент.

“Не думаю, що це хороший прецедент – оприлюднити зміст дзвінків з главами інших держав”, – заявив президент США.

Відзначимо, також стало відомо, що Трамп наказав “притримати” оборонну допомогу Україні незадовго до телефонної розмови із Зеленським у липні 2019 року.

Про це пише The Washington Post з посиланням на анонімні чиновники адміністрації США. Відзначається, що така поведінка може бути розцінена як мотивована позиція американського лідера.