Перший заступник Голови Верховної Ради, представник Президента у парламенті Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт № 2148 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України”.

Відповідний документ оприлюднений на сайті Верховної Ради.

“Проєктом закону пропонується встановити кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування на засіданні Верховної Ради України замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – ідеться в пояснювальній записці.

Зазначається, що відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть слідчі органів Державного бюро розслідувань.

Як повідомляв Укрінформ, першим кнопкодавом виявився депутат від “Слуги народу”, мажоритарник з округу №156 на Рівненщині Сергій Литвиненко. Факт мав місце 3 вересня о 17:52, під час голосування за включення до порядку денного сесії законопроєкту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції (щодо уповноважених ВР) та його направлення до Конституційного суду (постанова №1016/П).

10 вересня Рух “Чесно” зафіксував факт кнопкодавства з боку мажоритарника-самовисуванця з Донеччини Олександра Ковальова. Сталося це на ранковому засіданні ВР під час голосування за президентський законопроєкт про імпічмент.

Пізніше Рух “Чесно” заявив про третій факт неперсонального голосування з боку Олени Копанчук – депутата від “Слуги народу”, обраної у мажоритарному окрузі №189 на Хмельниччині. Факт її неперсонального голосування зафіксовано 11 вересня о 13:32 – за законопроєкт про внесення змін до закону “Про будівельні норми” щодо вдосконалення нормування у будівництві” за основу.

Копанчук і Литвиненко вже заявили про готовність переказати свою зарплату за місяць на рахунки благодійних фондів.