Президент України Петро Порошенко подорожує областями, представляючи вірянам отриманий від Вселенського патріарха Томос. За останні два тижні він вже відвідав Рівне, Луцьк, Вінницю та Житомир, і на цьому зупинятися не збирається.

Про це у своєму відеоблозі "Право на правду" розповів Дмитро Гнап.

Він повідомив, що чинний глава держави, прикриваючись популяризацією церкви, насправді проводить агітаційні поїздки коштом держбюджету, у який ми платимо податки.

Скільки на це може витрачатися коштів? Десятки мільйонів гривень. Адже, главу держави супроводжує чималий ескорт, в загальному 200 держслужбовців. Окрім того, до президентського "Томос-туру" залучаються і тисячі працівників бюджетної сфери, які могли б займатися своєю роботою, натомість їх мобілізують для участі у молебнях з президентом,– зауважив Гнап.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також він нагадав про нещодавню заяву волинських медіа, які заявили, що їх обласна адміністрація дала розпорядження районним керівникам привести до Луцька дві з половиною тисячі людей. Всі вони стали масовкою на святкових заходах "Томос-туру" президента.

Натомість Гнап наголосив, що до позитивних рис "Томос-туру" можна віднести прибирання вулиць від снігу та ремонт деяких ділянок доріг. 

Крім того, "Томос-тур" може бути корисний і з точки зору розвитку української криміналістики. Адже поруч з керівництвом країни на урочистих молебнях можна буде побачити чимало кримінальних авторитетів, а їх інколи так важко навіть сфотографувати, – сказав Дмитро.

Варто зазначити, що чинний Президент України Петро Порошенко ще офіційно не заявив про свій намір йти на другий термін, проте його політична реклама майорить на багатьох білбордах країни. Крім того, гарант здійснив подорож Україною, аби показати вірянам Томос, натомість у мережі такі заходи назвали передвиборчим "Томос-туром".

Про це розповів політолог Микола Давидюк.

На його думку, Петро Порошенко тягне час, аби дочекатися остаточного списку усіх кандидатів на посаду глави держави. 

За словами інсайдерів, у Банкової були певні сумніви щодо другого терміну чинного гаранта, проте після надання Україні Томоса у них "відкрилося друге дихання". До слова, без Томоса Порошенко навіть не зміг би сформувати порядок денний. Це дійсно та річ, яка допомагає йому триматися у топі, – заявив Давидюк.

Також він додав, що відсоток, або ж навіть півтори Порошенко отримав через Томос