Москва розпочала великі навчання в Чорному морі.

Великі військові навчання, на які вийшли кілька корабельних груп, розпочав у середу Чорноморський флот (ЧФ) Росії.

“Для виконання завдань за планом навчання у складі різнорідних угруповань, корабельних ударних груп і загонів десантних кораблів задіяні фрегати, сторожові кораблі, малі ракетні кораблі та ракетні катери, десантні кораблі, малі протичовнові кораблі, а також тральники”, – зазначено в повідомленні ЧФ.

За цими даними, на навчання вийшли “понад 20 кораблів”.

Раніше повідомлялося, що в січні-лютому в усіх зонах відповідальності флотів проводиться серія військово-морських навчань. Основною спрямованістю навчань є відпрацювання дій сил ВМФ і повітряно-космічних сил щодо захисту російських національних інтересів у Світовому океані.

Окремі навчання відбудуться в акваторіях Середземного, Північного, Охотського морів, у північно-східній частині Атлантичного океану та в Тихому океані, інформувало військове відомство РФ.

За даними військового відомства РФ, “загалом до участі в заходах планується залучити понад 140 бойових кораблів і суден забезпечення, більше ніж 60 літальних апаратів, 1000 одиниць військової техніки, близько 10 тисяч військовослужбовців”.

Окрім цього, аналітики Conflict Intelligence Team заявили, що Росія перекинула свою військову техніку та армійців ще й у Брянську область. Цей регіон межує з Україною та Білоруссю.

24 січня у мережі “Тікток” опублікували чергове відео з військовою технікою, яку перевозять залізницею. Згідно з описом, воно було зняте саме у Брянській області.

На кадрах бронетехніка вкрита брезентом, однак дослідники впізнали:

– 31 бойову машину десанту БМД-4М;

– 8 бронетранспортерів БТР-МДМ.

Така кількість відповідає одному батальйону.

Крім того, до складу поїзда входять 5 пасажирських вагонів, які дозволяють перевозити понад 250 осіб. Також фахівці нарахували на платформах 8 укорочених двовісних вантажівок КамАЗ-43501, характерних для повітрянодесантних військ Росії. Такі ж КАМАЗи були на іншому відео з російською колоною, яке зняли біля польсько-білоруського кордону.

Вагон прямував зі станції Текстильний в Іванівській області. Поблизу неї дислокується 217-й гвардійський парашутно-десантний полк 98-ї повітряно-десантної дивізії. Вона, до речі, нещодавно брала участь у введенні сил ОДКБ до Казахстану.