Китай відповів на заяву Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. МЗС Китаю також нагадав про спільну заяву п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН про запобігання ядерній війні та недопущення перегонів озброєнь від 3 січня 2022 року.

Таким чином, відреагувала в понеділок під час брифінгу офіційний представник МЗС КНР Мао Нін на питання РІА «Новини» про плани Кремля розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі.

«Лідери держав, які мають ядерну зброю, виступили зі спільною заявою, в якій говорилося, що неможливо виграти або вести ядерну війну, (у заяві) наголошувалося, що слід уникати воєн між державами, які мають ядерну зброю, і знижувати стратегічні ризики», — сказала Китайський дипломат.

Мао Нін наголосила, що за нинішніх обставин всі сторони «мають зосередитися на дипломатичних зусиллях для мирного врегулювання української кризи та працювати разом, щоб сприяти розрядці ситуації».

“Ядерна війна ніколи не повинна бути розв’язана, сторони мають зосередитися на дипломатичному розв’язанні української кризи, заявила на брифінгу офіційний представник МЗС КНР Мао Нін”, – коментуючи рішення Росії щодо розміщення в Білорусі тактичної ядерної зброї.

«3 січня минулого року лідери держав, які володіють ядерною зброєю, виступили зі спільною заявою, в якій говорилося, що неможливо виграти або вести ядерну війну, (у заяві) наголошувалося, що слід уникати воєн між державами, які мають ядерну зброю, і знижувати стратегічні ризики », – сказала дипломат, відповідаючи на прохання РІА Новини прокоментувати позицію Китаю щодо рішення Росії розмістити у Білорусі тактичну ядерну зброю.

Додамо: У МЗС Польщі назвали намір Росії розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі кроком до подальшого втягування Мінська у військову машину РФ. Про це заявив представник МЗС Польщі Лукаш Ясіна у коментарі RMF 24, повідомляє “Європейська правда”.

“Ми вважаємо, що рішення Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю та засоби її доставки до Білорусі ще більше посилює напруженість у зв’язку з російською агресією проти України. Це ще один крок до втягування Білорусі у гвинтики російської військової машини”, – сказав представник польського дипвідомства.

Він додав, що це також створює ризики щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

“Дії Росії підтверджують легітимність та важливість політики стримування НАТО, в якій Польща бере участь”, – наголосив Ясіна. Він також утримався від відповіді на запитання, чи Польща розгляне можливість приєднання до програми НАТО з розподілу тактичної ядерної зброї. “Польща робить все, щоб забезпечити свою безпеку, але такі заяви не звучатимуть із вуст прес-секретаря”, – відповів Ясіна.

Євросоюз заявив, що неодмінно відреагує на плани путіна про розміщення едерного зброю у білорусії – наслідки будуть.

Чи буде це єдина позиція ЄС та НАТО, чи знову якась паршива вівця шукатиме абсурдні виправдання на дії терористичних угрупувань.

«путін піднімає ставки» – представник ГУР МО Андрій Юсов про заяви щодо ядерної зброї в Білорусії. «Зрозуміло, що це підняття ставок. Хоча і Сполучені Штати, і Європейський Союз у цих ситуаціях дуже чітко й однозначно реагують, що на цей шантаж вестись не планують» – заявив Андрій Юсов в ефірі в ефірі Свобода.

Нагадаємо: Днями диктатор зробив маразматичну заяву, що до 1 липня на території Білорусі збудують сховище для російської тактичної ядерної зброї.