Відомо, що президент Білорусії Олександр Лукашенко прокоментував зустріч президента США Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського.

До того ж, він зазначив, що Білорусь не створить проблем Україні в майбутньому.

Так, Лукашенко вважає, що окупований Донбас є частиною України.

Також він говорить, що якщо буде домовленість, він закриє кордон в периметрі 400 км, яка перебуває між РФ і Україною, без контролю української сторони. Однак це є проблемою, адже треба почати входити в конфлікт і вводити туди свої війська з прикордонниками та миротворцями. Але якщо обидві сторони схвалять такий крок, то Білорусь буде дотримуватися правил, які встановлять РФ і Україна, тільки після того, як домовляться між собою. Хоча, Лукашенко впевнений, що Росія не має наміру залучати їх країну в процесі наступу на територію України.

Також він вважає, чтозахват України потрібно було робити тоді, коли була ситуація з територією Криму, а на даний момент це зробити досить складно. Однак, з Україною в даний час не так просто і буде вельми складно її завоювати.

Потім Лукашенко розповів про ставлення Білорусії до України і пояснив, що хоч Мінськ і складається в тісних відносинах з Москвою, проте білоруські війська слухаються наказів свого головнокомандувача, і він не дасть наказ про вторгнення на українську сторону.

“Що стосується участі в бойових діях і щоб ви від нас труни отримували – я тоді не президент Білорусі. Або не чекайте від нас капостей”, – заявив Лукашенко.

Він підкреслив, що Україна має “кровні зв’язки” з Білоруссю і взаємини в пріоритеті.

Відносно телефонної розмови Зеленського з Трампом, той він вважає, що знайомства обох президентів пройшло досить добре, але тільки з політичної сторони. Це була прекрасна зустріч і продовження нормальних українсько-американських відносин.